Нові правила використання зимових шин в Норвегии

Починаючи з 1 січня 2015 року в Норвегії вносяться зміни до вимоги щодо використання шин на автомобілях з дозволеною загальною масою більше 3 500 кг

У період з 1 січня 2015 року по 31 березня 2015 року, включно, обов'язково використовувати зимові шини на всіх осях, включаючи підйомні осі. Дане правило поширюється на автомобілі та автопричепи (групи M1-M3, N2-N3 і O3-O4), кожен з яких має загальну дозволену масу більше 3500 кг.

На випадок відсутності зимових шин буде введений перехідний режим на зимовий сезон 2014/2015. Починаючи з наступного зимового сезону (2015/2016) дана вимога діятиме з 15 листопада по 31 березня, включно.

В якості зимових шин допускається використовувати шиповані чи так звані фрикційні шини без шипів. Вони повинні мати спеціальне маркування M + S, MS, M & S, MS, (Mud and Snow), 3PMSF (сніжинка і гори з трьома піками) і бути призначені спеціально для зимового водіння.

Чинна на сьогоднішній день вимога про оснащення автомототранспортних засобів зимовими шинами, за винятком підйомних осей, діє починаючи з 15 листопада 2014 до моменту набрання чинності нового закону 1 січня 2015 року.
Нагадаємо, починаючи з зимового сезону 2013-2014 років в Норвегії були посилені вимоги до використання шин, і ці вимоги й раніше залишаються в силі.

Приміром, для автомобілів з дозволеною загальною масою більше 3 500 кг (автомототранспортних засобів і причіп) з 16 жовтня в губерніях Нурланна, Трумс і Фіннмарк, а з 1 листопада - на решті території країни, обов'язково використовувати шини із глибиною протектора не менше 5 мм. Ця вимога діє по 30 квітня в губерніях Нурланна, Трумс і Фіннмарк, і по перший понеділок після 2-го дня Пасхи - на решті території країни. Поза цього періоду вимога до глибині протектора - не менше 1,6 мм.

У випадку якщо ви збираєтеся керувати автотранспортним засобом з дозволеною загальною масою більше 3500 кг по дорогам зі снігом і льодом, вам необхідно мати при собі ланцюги проти ковзання. У період, на який поширюється вимога про 5-міліметрової глибині протектора, обов'язково брати з собою ланцюги незалежно від дорожніх і погодних умов.

Ланцюги проти ковзання повинні підходити до коліс автотранспортного засобу і в будь-який час забезпечувати зчеплення з поверхнею дороги. Вони повинні бути виготовлені з металу витримувати необхідні навантаження.

Ланцюгові стропи: На автомототранспортних засобах, провідні колеса яких оснащені автоматичною системою ланцюгових стропів, така система замінює два ланцюги проти ковзання у випадках, коли ведуча вісь мототранспортних засобів обладнана здвоєними колесами.

Шиповані шини дозволено застосовувати тільки в період, на який поширюється вимога про 5-міліметрової глибині малюнка протектора шин, а також у випадках, коли дорожні умови роблять необхідним їх тривале застосування.

В разі оснащення шипованими шинами автомобілів з дозволеною загальною масою більше 3500 кг, шиповані шини повинні бути встановлені на колеса, що знаходяться на одній осі. Для здвоєних коліс досить встановити ланцюги проти на одне з коліс.

На автотранспортному засобі повинні бути зимові шини з шипами або без шипів, ланцюги проти ковзання і т. д. В періоди, виключаючи зазначені вище, у випадку якщо це потрібно для забезпечення достатнього зчеплення з дорожнім покриттям з урахуванням стану дороги. У разі якщо очікується поява снігу або утворення льоду на дорогах, необхідно мати при собі ланцюги незалежно від пори року.

Штраф за керування автомобілем з глибиною протектора менше встановлених параметрів становить 750 крон (88 євро) за шину. Аналогічний штраф також поширюється на випадки ухилення від використання зимових шин.

У разі серйозних порушень можливе накладення заборони на використання автотранспортного засобу та подача заяви в поліцію. У разі незаконного використання шипованих покришок або ланцюгів проти ковзання під час руху, або відсутності ланцюгів проти ковзання на автомобілі, може накладатися штраф у розмірі 1000 крон (118 євро).