Іранські дослідники працюють над тим, щоб знизити рівень зносу шин за рахунок нових нанотехнологій

Забезпечення низького опору коченню, високого зчеплення на мокрій поверхні і оптимальної зносостійкості є однією з найскладніших завдань, що стоять перед шинними розробниками. При зниженні опору коченню, як правило, знижується рівень зчеплення на мокрому покритті. Заміна техвуглецю частками силіки (діоксиду кремнію) дозволяє вирішити цю проблему.
У статті на сайті Іранського ініціативної ради з нанотехнологій (INIC) говориться, що місцеві вчені здійснили новий дослідницький проект, спрямований на подальше поліпшення характеристик шин за рахунок вдосконалення гумової суміші.
Мета проекту полягає у зміні взаємодії між полімерами і наповнювачем за допомогою модифікації поверхні наночастинок силіки. За словами вчених, нова методика дозволить поліпшити стійкість гуми до утворенню та росту тріщин.

Вчені впевнені, що заміна комбінації техвуглецю і емульсійного бутадієнстирольного каучуку (E-SBR) на розчинний каучук (S-SBR) з модифікованою наносилікою може забезпечити оптимальний баланс між опором коченню і зчепленням на мокрій поверхні і в той же час зробити шини більш стійкими до зносу і утворення тріщин при динамічних навантаженнях.

У заяві розробників говориться: «Компанії, які виробляють автомобільні або авіаційні шини, а також виробники будь-яких інших гумотехнічних виробів, що зазнають на собі динамічні навантаження, можуть скористатися результатами цього дослідження і поліпшити характеристики своєї продукції».