СИБУР реалізував на тольятинському  майданчику комплекс заходів щодо вдосконалення технології отримання ізопрену - мономера, необхідного для синтезу изопренового синтетичного каучуку, широко вживаного у виробництві шин і ГТВ.

В рамках проекту була підвищена ефективність процесу отримання сировини для изопрена за рахунок зміни каталітичної системи. Щавлева кислота, що входить до складу каталітичної системи, замінена на більш активний елемент - хлорне кислоту. Результатом стало зниження витратних норм на сировину та енергоресурси.

Крім того, при виробництві бутилкаучуку підприємство перейшло на застосування добавки, що знижує небажану полімеризацію ізопрену на одному з етапів процесу. Застосування нової добавки дозволило скоротити кількість механічних чисток теплообмінних апаратів в період міжремонтного пробігу. При цьому коригування, внесені в рецептуру, не вплинули на якість кінцевого продукту.

Крім оптимізації процесів «Тольяттикаучука», нове технічне рішення в перспективі може бути застосоване на інших майданчиках СИБУРу, наприклад, на спільному підприємстві в Індії (Reliance Sibur Elastomers Private Limited), де також планується виробництво бутилкаучуку.

Наукові дослідження були проведені фахівцями науково-технічного центру та виробничої служби «Тольяттикаучука» за участю R & D блоку СИБУРу.

СИБУР входить до п'ятірки провідних світових виробників ізопрену (за даними IHS). Потужність виробництва ізопрену на підприємстві - 90 тисяч тонн на рік.