Дослідники Інституту Лейбніца представили матеріал, який здатний дозволити шинам самостійно ремонтувати порізи

Поріз шини зазвичай означає, що доведеться купувати нову, але одного разу це може змінитися. Вчені з німецького Інституту полімерних досліджень імені Лейбніца вперше змогли виготовити придатну до виробництва шин гумову суміш, усунувши етап вулканізації, який був необхідний для створення пневматичних шин з часу їх винаходи. За їхніми словами, новий матеріал здатний самостійно заклеювати порізи і потенційно може витримувати тривалі навантаження під час їзди на автомобілі. Звіт про винахід опублікований в журналі ACS Applied Materials & Interfaces.
 «Використовуючи новий простий процес, який дозволяє повністю відмовитися від вулканізації, ми хімічно модифікували гуму, перетворивши її в міцний, еластичний матеріал, який буде довгий час здатний самовідновлюватися», - зазначили вчені.

Тести показали, поріз в матеріалі може бути «загоєный» при кімнатній температурі, тобто шини можуть саморемонтуватися на парковці. А через вісім днів відновлена ​​ділянка може витримувати тиск у 754 кілограми на квадратний дюйм (52 бар). Процес ремонту можна прискорити за рахунок розігріву до 100 градусів за Цельсієм в перші десять хвилин. Вчені говорять, що зробити відремонтовані шини ще міцніше можна за допомогою армуючих наповнювачів, таких як силіка і техвуглець.