Голова правління і президент Toyo Tire & Rubber залишать свої посади через скандал, викликаний установкою неякісної антисейсмічного ізоляції в 154 будівлях.

Як повідомляє Japan Times, голова ради правління Toйo Акіра Нобукі піде зі свого поста 1 липня, а президент компанії Такудзі Ямамото буде відправлений у відставку після позачергової зустрічі з акціонерами, яка відбудеться восени. Таким чином, президенту дали можливість перед відходом розібратися з невідкладними питаннями. Топ-менеджер Тецуя Кудзе  буде зміщено посади і він втратить право представляти компанію.

Інформація про фальсифікацію даних про продукцію з'явилася в японських ЗМІ в березні цього року, коли уряд відкликав сертифікат відповідності у Toyo, виявивши, що антисейсмічні ізоляція компанії не відповідає стандартам якості. Після цього стало відомо, що амортизаційні опори, що не відповідають нормативам, були встановлені в 154 будівлях, в тому числі в школах і лікарнях.

Про відставку керівників було оголошено через день після того, як команда незалежних експертів, що проводила розслідування, в своєму остаточній  доповіді зазначила, що фальсифікація даних стала результатом неприйнятної корпоративної культури Toyo, і закликала компанію змінити свою структуру менеджменту.

На спеціально зібраній прес-конференції президент Ямамото і інші топ-менеджери принесли свої зміни. «Ми дуже шкодуємо про наші рішення, які в кінцевому рахунку привели до того, що ми недостатньо швидко зробили необхідні заходи, в тому числі не зупинили відразу поставки продукції, яка викликала питання», - сказав пан Ямамото.

Зараз Toyo розглядає можливість ініціювати заклад судових справ стосовно кількох співробітників, які брали участь у фальсифікації, щоб отримати урядову сертифікацію. Компанія також зобов'язалася в найкоротші терміни замінити всю дефектну ізоляцію.

Toyo прийняла рішення, що пан Нобукі поверне 50% свого заробітку в минулому році, а пан Ямомото і інші члени ради правління в цьому ж обсязі скоротять свою майбутню зарплату.

У Toyo мають намір найближчим часом знайти нових керівників і не виключають, що на пост голови правління або спеціального консультанта може бути запрошений людина зі сторони.