Американське видання Tire Business опублікувало рейтинг найбільших за обсягами продажів світових шинних виробників, перше місце в якому шостий рік поспіль займає японська корпорація Bridgestone

Як зазначили в Tire Business, на рейтинг, складений на основі показників компаній в 2013 році, вплинули зміни курсів основних світових валют по відношенню до американського долара. Наприклад, загальний обсяг глобального ринку в доларах, за оцінками експертів, незначно скоротився і склав 187 млрд. Крім того, оскільки оборот виробників Tire Business також вираховує в доларах, це призвело до зміни показників компаній. Через це продажу японських компаній стали нижчими, ніж роком раніше, хоча багато з них домоглися двозначного зростання виручки в ієнах.

На перших рядках все залишилося без змін, і лідером світової шинної індустрії все так само є японська Bridgestone, за якою раніше слідують французька Michelin, американська Goodyear і німецька Continental.

Італійська Pirelli змогла посунути японську Sumitomo назад на шосте місце, а іншими членами першої десятки залишилися корейська Hankook, японська Yokohama, тайванська Cheng Shin / Maxxis і китайська Zhongce Rubber.

На частку найбільших 10 виробників довелося майже 63% від усього світового ринку, що на два процентних пункти менше, ніж за рік до цього, що говорить про зростання компаній другого ешелону і збільшенні їх ринкової частки.

Базована в Сінгапурі Giti піднялася на 11 сходинку, оскільки до, її показником були вперше додані продажу індонезійської Gajah Tunggal, завдяки чому загальний результат Giti виріс на 1 мільярд доларів. Експерти відзначили, що Giti володіє 49,7% акцій Gajah Tunggal, але в істотному ступені контролює індонезійську компанію. 10% акцій Gajah Tunggal належить Michelin, яка отримує від компанії шини за схемою off-take.

За рік не були ніяких значних злиттів і поглинань, оскільки індійська Apollo так і не змогла купити американську Cooper.

При складанні рейтингу враховується лише виручка від продажу вироблених шин. При цьому багато компаній випускають також металокорд, синтетичний каучук або техвуглець, а також отримують суттєві доходи за рахунок власних ритейлерських мереж.

Новачками рейтингу цього року стали китайські Deruibo Tire, Hengyu Technology Group, Taishan Tyre, Bayi Tyre Manufacture, а також голландська Magna Tyres. У список вибулих увійшла, наприклад, італійська Marangoni, яка відмовилася від виробництва нових шин і зосередилася на сегменті відновлених покришок. Крім цього, з рейтингу пішли Maine Industrial Tire, яка увійшла до складу Trelleborg, а також таїландська Inoue Rubber, китайська Pearl River і пакистанська General Tyre & Rubber Co. of Pakistan.

У рейтинг 2014 увійшли 29 компаній з Китаю - п'ять з яких потрапили в першу двадцятку - і 10 з Індії, по п'ять із США і Тайваню, чотири з Японії, три з Південної Кореї, по дві з Італії, Індонезії, Росії, Таїланду і Туреччини та по одній з Аргентини, Білорусі, Чехії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ірану, Нідерландів та В'єтнаму.

Найприбутковішими у плані співвідношення продажів і операційного прибутку стали Nokian (25,3), Gajah Tunggal (18,4%), Bridgestone (18,3%) і Maxxis (17,3%). У Nokian також найвищий оборот в розрахунку на одного співробітника - 484,4 тисячі доларів. Далі йдуть Toyo, Hankook і Nexen, у яких цей показник становить 368,2, 365,1 і 336,9 тисячі доларів.

Варто відзначити, що хоча в торішньому рейтингу «Нижнекамскшина» була поміщена на 45 місце з показником 534,6 мільйона доларів, після перегляду даних він був збільшений до 1,175 мільярда доларів, завдяки чому компанія піднялася на 33 місце. У рейтингу 2014 «Нижнекамскшина» піднялася ще на одну сходинку, незважаючи на зниження обсягів продажів в доларах. У той же час «Кордіант» опустився з 34 на 41 сходинку.