Міністр транспорту Гани Дзіфа Аттівор (Dzifa Attivor) заявила, що близько 75% імпортованих у країну шин є б/в і відрізняються вкрай низькою якістю. Багато шин, зазначила міністр, також старше гарантійного віку, встановленого виробником.

«Використання в Гані низькоякісних старих покришок збільшує ризик аварії на 30%, оскільки збільшується гальмівний шлях автомобіля, в тому числі на мокрій дорозі. Як показали дослідження, Більш 15% машин, що стали учасниками аварій з людськими жертвами, були обладнані дефектною гумою. Три з чотирьох продаваних в Гані шин є вже вживаними», - заявила міністр.

Вона додала, що дотримання стандартів якості використовуваних у країні шин вимагає узгоджених зусиль всіх сторін, включаючи національну Комісію дорожньої безпеки (NRSC), шинних дилерів і майстерень з ремонту гуми.

У вересні цього року в Гані повинно почати діяти нове положення в законодавстві, яке гарантуватиме, що імпортовані в країну колеса є пневматичними і підходять для використання в помірному і жаркому кліматі. В рамках нового законодавства водій повинен переконатися, що на його автомобіль встановлені відповідні стандартам покришки.

У портах країни, розповіла Дзіфа Аттівор, уряд збирається встановити 20 спеціальних електронних сканерів, щоб виявляти неякісний товар в потоці імпорту.