Минулої неділі ChemChina оголосила про те, що має намір стати найбільшим акціонером п'ятого за розміром шинного виробника світу, уклавши угоду на 7,3 мільярда євро, яка передасть один з найстаріших італійських брендів в руки китайців. Ця угода дозволить 67-річному Марко Тронкетті Провера (Marco Tronchetti Provera), який через шлюб потрапив в сім'ю засновників Pirelli тридцять років тому, залишитися на чолі компанії ще на п'ять років.

«Угода з ChemChina буде вигідна для майбутнього Pirelli і зможе гарантувати зростання компанії в глобальному масштабі, - заявив глава Pirelli. - Новий інвестор не збирається "колонізувати" компанію».

Після оголошення про угоду з китайцями з'явилися чутки про те, що японська корпорація Bridgestone може зробити контрпропозицію і перекупити компанію. За словами пана Тронкетті Провера, це було б «катастрофою», оскільки компанії занадто сильно конкурують в плані і цільових сегментів, і географічної присутності. «Нам був потрібен партнер, угода з яким було б логічним в плані виробництва, а не лише фінансів, - зазначив він. - Іноді пошук максимальної вигоди кінчається трагедією».

Він також розповів, що голова ChemChina Жень Цзяньсінь (Ren Jianxin) вперше зв'язався з ним три роки тому, після чого глави компаній разом відвідали заводи ChemChina і Pirelli. Як би там не було, тоді сторони не змогли домовитися про ціну, і переговори були тимчасово заморожені. Шість місяців тому пан Жень знову зв'язався в Піреллі, але перед тим як укласти угоду, компанія також вела переговори з двома іншими азіатськими гравцями, які мали намір купити у Pirelli виробництво вантажних шин. Г-н Тронкетті Провера не назвав цих гравців, але відзначив, що операція з ними не мала б такого синергетичного ефекту, як угоду з ChemChina.

Після завершення операції ChemChina отримає доступ до технологій, що дозволяє виробляти преміальні шини, які можна продавати з підвищеною прибутковістю. У свою чергу Pirelli зможе посилити присутність на величезному китайському ринку, в тому числі в сегменті вантажних шин. За словами пана Тронкетті Провера, штаб-квартира і основні технології залишаться в Італії, а структура керівництва змінюватися не буде.

Угода з китайським гігантом стала ще одним прикладом, того як італійські компанії потрапляють під контроль китайців, але пан Тронкетті Провера зазначив, що йому було нескладно переконати в правильності цього кроку прем'єр-міністра Італії Маттео Ренці (Matteo Renzi). «Коли я дзвонив йому за день до підписання угоди, я сказав, що без цієї угоди Піреллі може стати «здобиччю» для іншого гравця, який, можливо, захоче розділити компанію», - розповів він.

Після закінчення операції компанія стане приватною власністю і її акції будуть зняті з котирування на чотири роки. Тронкетті Провера також зазначив, що нове розміщення паперів необов'язково пройде в Мілані.

З приводу своїх планів, Тронкетті заявив, що хоча угода передбачає, що він залишиться генеральним директором Pirelli ще на п'ять років, він може піти раніше, якщо знайде відповідного наступника, і на його місце може прийти людина з боку або навіть китайський топ-менеджер. «Я вже багато разів говорив, що коли-небудь я просто хочу спостерігати за успіхом Піреллі, катаючись на яхті», - зазначив він.