Давній проект по створенню штучного рифу на Лазурному Березі шляхом поховання тисяч старих шин повністю провалився, і нещодавно було прийнято рішення витягти їх з води.

Спроба створити штучний риф на середземноморському узбережжі була зроблена на початку 1980-х, і близько 25 тисяч шин було укладено купами і рядами на глибині близько 30 метрів. Творці проекту, подібного тому, що був реалізований у Флориді, сподівалися, що старі покришки стануть домівкою для риб і коралів.

Однак план провалився - на шинах змогли оселитися лише найвитриваліші губки, а риби наполегливо воліли природні скелі або ж бетонні конструкції. Найгірше те, що підводні течії почали розносити шини по морському дну, і вони пошкоджували корали і рослинний світ, а також руйнували морське дно. Екологи відзначають, що старі шини також виділяють в морську воду токсичні сполуки.

У підсумку за фінансової підтримки Євросоюзу було розпочато проект з вилову шин з моря; перші 2500 шин були витягнуті з води на пляжах Гольф-Жюана. Команда з шести дайверів нанизувала на лебідку від 10 до 30 шин за раз, які потім піднімалися на борт судна за допомогою двох кранів.

«У нас було досить мало часу, оскільки ми хотіли завершити роботу до початку Каннського фестивалю», - зазначили учасники проекту в інтерв'ю Le Monde.

Остання партія шин була витягнута з води 12 травня.

Однак в десятки разів більше старих покришок ще знаходиться під водою вздовж узбережжя Франції.

Як відзначають різні видання, французька проблема виглядає досить блідо у порівнянні 700 тис. шин, досі лежать в прибережних водах Флориди на рифі Осборн - це підводне кладовище для двох мільйонів шин було створено в 1972 році і фактично стало причиною екологічної катастрофи.

За роки, що минули з моменту створення штучного рифу, шини були рознесені по морському дну штормами і ураганами, і вони серйозно пошкодили багато природних коралових рифів.

Аналогічні «сміттєві» рифи були створені також на північному сході США, в Мексиканській затоці, у водах Індонезії, Малайзії, Австралії та Африки.