Нові переможці Hankook Tyre Design Challenge 2014

Переможці конкурсу Hankook Tyre Design Challenge 2014 були оголошені під час виставки Essen Motor Show у Німеччині.

Переможцем конкурсу, який проводиться вже вчетверте, став Самір Садиков (Samir Sadikov), що представив гоночну концепт-шину «Dakar». Друге місце посів Андреас Хартл (Andreas Hartl) з розробкою «розумного шинного клапану», а третє - Люсія Лес (Lucia Less) зі своєю зимовою самотрансформуючою концепт-шиною.

Ці три розробки були обрані журі, до якого входять експерти в галузі дизайну та шинних технологій. Прототипи незвичайних рішень виготовлені Hankook і виставлені на стенді компанії в Ессені.

Цього року студентський конкурс проходив за участю Університету дизайну, проектування та бізнесу в Пфорцхаймі, Німеччина. У 2012 році, коли конкурс проходив в минулий раз, його партнером був Університет Цинциннаті, США.

Мета проведення Hankook Tyre Design Challenge - сприяти розвитку інноваційного та творчого підходу до створення шин. Завдання учасників - створити «футуристичні і реалістичні шинні концепти майбутнього» і відповісти при цьому на сучасні питання і завдання автомобільного сектора: йдеться насамперед про безпеку шин для навколишнього середовища, скорочення використовуваних у виробництві обсягів сировини, збільшенні енергоефективності та продуктивності шин.

«Для нас було великим задоволенням співпрацювати з відомим університетом дизайну, проектування та бізнесу в Пфорцхаймі, - заявив віце-президент Hankook Tire в Європі Хі-Се Ан (Hee-Se Ahn). - Компанія Hankook надає великого значення довгостроковим інвестиціям в дослідження і розробки, а також підбирає кваліфікований і талановитий персонал, що дозволяє нам пропонувати клієнтам шини високої якості. Наш конкурс - це не тільки можливість для молодих фахівців представити свої роботи широкій публіці, але й шанс для нас знайти молоді таланти».

Три концепт-шини перемогли в конкурсі Hankook Tyre Design Challenge

Переможець цього року, Самір Садиков, описує свою розробку як колесо-трансформер для вантажного автомобіля, що дозволяє мінімізувати можливий збиток протектора і тим самим отримати додатковий час, необхідний для успішної участі в ралі. Шина має шестикутні блоки протектора, які здатні сходитися і розходитися в різні боки, тим самим трансформуючи шину в два варіанти - для доріг і для бездоріжжя. "Кожен шестикутний блок накачаний повітрям окремо від іншого, тому в разі проколу водієві достатньо замінити лише пошкоджений елемент, а не всю шину загалом, - пояснює Самір. - Крім того, шестикутні блоки покращують амортизацію і роблять рух більш комфортним ". Розробку можна адаптувати для легкових і стандартних вантажних автомобілів; Самір також зазначає, що використання подібних блоків створює безліч можливостей - можна змінювати їх вид і навіть колір.

Розробка Андреаса Хартла - шина, що знижує ризик аквапланування за рахунок спеціальних гумових клапанів, що видаляють воду з області контакту. Зимова концепт-шина Люсії Лес - ще один трансформер, чиї блоки протектора з'єднані за хороших погодних умов і розділені на снігу, за рахунок чого створюється потужне зчеплення при поганій погоді.