Акції Pirelli виросли в ціні на 5% після того, як стало відомо, що італійська компанія розробила нову стратегію розвитку, що припускає, зокрема, пошук нового партнера в Азії, який, можливо, стане новим власником компанії

За даними Corriere della Sera, глава  Марко Тронкетті Провера (Marco Tronchetti Provera) працює над тим, щоб знайти нового акціонера в Азії, щоб посилити присутність компанії в регіоні з одними з найшвидших темпів розвитку.

Нагадаємо, минулого року Піреллі уклала угоду з «Роснефтью», яка стала найбільшим акціонером шинного виробника. Італійська газета пише, що представники керівництва Pirelli відвідали Москву, щоб отримати у «Роснефти» схвалення з приводу нової угоди.

Corriere della Sera пише, що після завершення нової угоди азіатський партнер може об'єднатися з кимось із нинішніх акціонерів Pirelli і отримати контроль над компанією. У цьому випадку акції Pirelli будуть зняті з котирування, і буде здійснена реорганізація компанії. При цьому видання відзначає, що пан Тронкетті Провера залишиться на чолі Pirelli, і ніяких перестановок в керівництві не заплановано.

У Pirelli відмовилися від коментарів, але раніше компанія заявляла, що веде переговори з декількома компаніями з приводу можливого промислового співробітництва в Азії, де Піреллі мала намір створити спільне підприємство з випуску вантажних шин.

Компанія, чиї акції з початку року зросли в ціні майже на 30%, змогла зберегти рентабельність в останні кілька років, незважаючи на те, що продажі нових автомобілів в Європі досягли історичного мінімуму.

Представники банків, опитані Reuters, кажуть, що насправді азіатські гравці давно висловлюють інтерес до Піреллі зважаючи на її відносно невеликого розміру і більш високої рентабельності, ніж у багатьох конкурентів. «Це дуже привабливий актив, і оскільки ринкова капіталізація Pirelli складає всього 7 мільярдів євро, це небагато для покупців з Азії», - відзначило джерело Reuters, знайоме з ситуацією.

Якщо угода відбудеться, вона продовжить процес зміни складної структури власників Pirelli. Зараз компанію контролює Camfin, інвестиційна група, яка належить «Роснефти» з одного боку і холдингу пана Тронкетті Провера Nuove Partecipazione (плюс італійські банки Intesa Sanpaolo і UniCredit) з іншого.

Corriere della Serra повідомляє, що в минулому Піреллі пов'язувалася з такими азійськими компаніями, як корейська Hankook, японська Yokohama і китайські ChemChina і Zhongce Rubber, так що новим партнером може стати хтось із них. При цьому в Hankook і Yokohama заявили, що не вели ніяких переговорів з Pirelli, а отримати коментарі від китайських компаній не вдалося.

Частина представників банківського сектора заявила, що ідея покупки Піреллі стала сюрпризом, тому що вони очікували, що Pirelli просто продасть виробництво вантажних шин, щоб сфокусуватися на більш рентабельне ринку легкових шин. У той же час компанія може продати заводи, що випускають вантажні шини, після зміни власника.