Шиповані шини втрачають популярність на північному сході США

Департамент транспорту штату Орегон повідомив, що, за його даними, лише 4% зареєстрованих в штаті автомобілів в 2014 році були укомплектовані шипованими шинами. Для порівняння - на початку двотисячних шиповані шини встановлювалися на 16% автомобілів штату.

Крім того, у звіті йдеться, що якщо раніше багато автолюбителів встановлювали шиповані шини лише на одну з осей, то тепер шини такого типу використовують на всіх колесах.

В Орегоні дозволено використовувати шиповану гуму з 1 листопада по 31 березня, хоча більшість транспортних чиновників рекомендує водіям встановлювати всесезонні шини або ланцюги, оскільки шиповані шини пошкоджують покриття шосе і настили мостів, на ремонт яких витрачаються мільйони доларів.

Як розповів в інтерв'ю Statesman Journal співробітник місцевого шинного центру, він зауважив зниження продажів шипованих шин, особливо за останні п'ять років.

"Люди зараз краще інформовані про те, як шипи впливають на дорожнє покриття, і купують такі шини набагато менше", - зазначив він.

Зниження використання шипів, судячи з усього, пов'язано зі збільшенням популярності в Орегоні повнопривідних автомобілів, а також з високою якістю альтернативних варіантів шин для зимових доріг.

"Якість нешипованних шин стало набагато краще, - відзначив той же співробітник центру, - і вони стали дуже популярні".

За даними департаменту транспорту Орегона, в період з 2012 по 2022 рік на ліквідацію майбутніх пошкоджень дорожнього полотна через використання шипованних шин, доведеться витратити близько 44 млн. $.