Французький суд ухвалив, що Goodyear повинна призупинити демонтаж заводу шин в Ам'єні, контроль над яким планує отримати група колишніх робітників

«Суд в Ам'єні відклав демонтаж підприємства на три місяці», - заявив Федір Рилов, адвокат профспілки ВКТ, який підтримує спроби відновити виробництво на заводі, де працювало 1173 людини.
Goodyear закрила завод, що випускає шини для сільськогосподарської техніки, в 2014 році після декількох років переговорів з профспілками, в ході яких так і не було розроблено влаштував усі сторони план щодо майбутнього заводу, і була зірвана угода з продажу його американської Титана.

Робітники заводу вимагали збільшення компенсацій при звільненні та навіть «викрали» двох менеджерів компанії, а директор Titan Моріс Тейлор (Maurice Taylor) публічно висміював французькі закони і профспілки і заявляв, що вони не дали йому можливість врятувати завод, зажадавши зберегти занадто велику кількість робочих місць , яке б не дозволило йому зробити підприємство прибутковим.

У 2013 році пан Тейлор викликав великий галас у французькій пресі, коли написав листа міністру відновлення промисловості Франції, де назвав місцевих робітників ледарями, які не вміють і не хочуть працювати.

Минулого місяця компанія Goodyear відкинула пропозицію робітників, які хотіли створити виробничий кооператив для управління заводом. Рилов зазначив, що компанія розглянула тільки один з можливих сценаріїв і не стала оцінювати можливість просто продати робочим обладнання. «Ми все ще сподіваємося, що зможемо переконати їх дозволити нам купити обладнання і заплатити його повну вартість, замість того щоб просто відправити верстати на звалище», - заявив він.

Можливо, зараз, після постанови суду, Goodyear розгляне цю можливість у найближчі три місяці, додав пан Рилов.