Toyo звинувачує китайську компанію в плагіаті

Під час недавньої виставки SEMA в Лас-Вегасі японський виробник шин Toyo подав в суд на китайську Toyomoto, звинувативши її в копіюванні назви бренду та логотипу

4 листопада 2014 Toyo подала в суд на компанію Japan Toyomoto Tire Corp. та афілійовані з нею Kabusikiki Kaisha Tokyo Nihoon Rubber Corp., Toyomoto (Beijing) International Trading Co. і Toyomoto Tire (U.S.) Inc. У компанії відзначили, що за день до відкриття шоу SEMA вони виявили, що Toyomoto виробляє і продає шини, використовуючи назву і логотип, які безпосередньо скопійовані у Toyo.

«Відповідачі намір використовували торгову марку Toyomoto, щоб скористатися перевагами репутації і хорошим сприйняттям бренду Toyo, і продовжують це робити, знаючи про непоправну шкоду, якої вони завдали і все так само наносять компанії Toyo», - наголошується в заяві японської компанії.
  Суд прийняв сторону Toyo і 6 листопада ухвалив конфіскувати «окремі експонати» зі стенду Toyomoto, в тому числі банери, брошури і самі шини, які виготовлені з порушенням законодавства про інтелектуальну власність. Крім цього, суд вирішив, що Toyo може зажадати стягнути з Toyomoto 50 000 доларів як відшкодування збитку.

При цьому Toyomoto дали можливість оскаржити вердикт суду, але компанія цього не зробила, і 12 листопада окружний суд Невади ухвалив, що «торговельна марка Toyomoto до змішання брендів схожа з маркою Toyo, і відповідачі використовують її для виготовлення товарів тієї ж категорії. Крім цього, відповідачі заявляють, що вони японська компанія (що відображено в назві), хоча насправді базуються в Китаї».

Згідно з постановою суду, Toyomoto не зможе використовувати свій бренд в дистрибуції, продажу та рекламі шин. В Toyo при цьому заявляють, що хочуть змусити порушників знищити всі шини та рекламні матеріали і виплатити компенсацію за шкоду, завдану їх діями.
Варто відзначити, що Toyo не в перший раз знаходить своїх «наслідувачів» на шоу SEMA - торік компанія подала позов на компанію Toyama, і 6 жовтня цього року суд Невади ухвалив, що Toyo права у своїх звинуваченнях, після чого Toyama було заборонено будь-яким чином використовувати спірні бренд і логотип, а також виплатити Toyo порядку 100 000 доларів як компенсацію.