Bridgestone: технічний огляд гуми на Гран-прі Японії MotoGP

15-й раунд  MotoGP, Гран-прі Японії відбудеться на Twin Ring Motegi Сircuit, відомий неймовірним зчепленням та гальмуванням «на вухах». Bridgestone повезе в Мотегі, черговий асиметричний компаунд для заднього колеса.

Трасу довжиною майже 4,8 км характеризують чотири швидкісні прямі, які зв’язують між собою серією повільних поворотів, перед якими потрібно інтенсивно гальмувати, а потім не менш інтенсивно розганятися. Покрив та дизайн полотна відомі своїми високими абразивними властивостями, що гарантує найвищий рівень зчеплення, в той самий час, це створює підвищене навантаження на заднє колесо. Ось саме чому вибір шин для Гран-прі Японії – це важке завдання: потрібно врахувати два фактори - відмінний баланс мотоцикла на гальмуванні та наступну акселерацію. Багато пілотів використовують прокручування заднього колеса перед входженням до повороту, але в Мотегі це обов’язково призведе до більшого зношування шин.

Twin Ring складається з 8 правих та з 6 лівих поворотів, так що асиметричний компаунд середньої жорсткості, доступний усім командам буде найбільш ймовірним вибором в цю неділю, враховуючи тайфун Фанфон, який повернувся до Тихого океану,   вихідні очікуються сухими та сонячними.

З того часу, як в 2011 році Гран-прі Японії було перенесено з початку на кінець чемпіонату, це додало деякі корективи в технологічний ланцюг Bridgestone, так як ранкові температури в Мотегі в цей період року бувають досить низькими, тому шини повинні досить добре прогріватися в найкоротший час. В цьому році гонка відбудеться на два тижні раніше, ніж в 2013, а це свідчить про те, що буде тепліше і знадобиться більш витриваліший компаунд, який має змогу витримувати всю гонку в умовах постійного стресу.

Додаткові опції для Open-класа та пілотів Ducati в Мотегі – це суперм’які  шини, які вони мають змогу використовувати в гонках, якщо температурний баланс в день становитиме біля +18,+20 градусів. Шини які будуть встановлювати на переднє колесо, будуть доступні всім в трьох версіях: soft, medium та hard.

«Японське Гран-прі завжди особлива подія, дуже важлива для Bridgestone та тільки, тому що це наша домашня гонка, але й тому що, тут вирішуються долі титулів, - висловив свою думку менеджер Bridgestone Motorsport  Хіроїсі Ямада. – двічі наші пілоти ставали чемпіонами в Мотегі: вперше, Кейсі Стоунер в 2007 році на Ducati, а в наступному році Валентино Россі став восьмиразовим, та було багато інших важливих моментів. І в цей раз ми також хочемо побачити ще один, як Марк переможе у чемпіонаті – це був би досить хороший подарунок для японських глядачів, а їх дуже багато на трибунах Twin Ring! В той же час, всі прагнуть насолодитись високим рівнем Ducati та побачити битву Honda проти Yamaha».