ФІА планує ввести систему моніторингу тиску в шинах в режимі реального часу, щоб не допустити порушення регламенту командами.

Після проблем, що виникли на Гран Прі Бельгії, італійська компанія пред'явила більш суворі вимоги до мінімального тиску в шинах. Це призвело до спірної ситуації в Монці, коли Льюїс Хемілтон і Ніко Росберг опинилися під слідством з боку стюардів у зв'язку з тим, що тиск в шинах на їх машинах виявився нижче мінімального.

В даний час тиск у покришках вимірюється вручну незадовго до встановлення їх на автомобіль, тому виникають побоювання у зв'язку з тим, що команди можуть використовувати шляхи обходу даних вимог. При цьому FIA не може відреагувати, оскільки проблема може бути виявлена ​​лише в момент знаходження машини на трасі.

Щоб полегшити ситуацію, ФІА та Pirelli спільно працюють над створенням системи, яка буде контролювати тиск у шинах в режимі реального часу. Якщо тиск виявиться занадто низьким, то команди будуть зобов'язані відразу зазвати машину в бокси.

Очікується, що рішення буде випробувано до кінця сезону та впроваджено вже в 2016-му році.

Керівник Pirelli Motorsport Пол Хембері привітав ідею, яка, як він вважає, може стати в нагоді і в інших гоночних категоріях.

«Ми вважаємо це відмінною ініціативою і хотіли б впровадити дане рішення і в інших гоночних категоріях, - заявив він. - Як і будь-який інший виробник, ми стурбовані тим, що в спробі добитися переваги команди роблять те, що не потрібно робити. Така система стане в нагоді в інших категоріях автоспорту, і в цьому є сенс, бо на дорожніх машинах нині вже потрібен моніторинг тиску в шинах».

При цьому Хембері заявив, що немає ніяких доказів того, що команди порушують регламент.

«У нас немає доказів того, що хтось порушує правила, але сірі зони залишаються, - сказав він. - Це означає, що ми знаємо, як все працює».