Глядачі та учасники гонок серії IndyCar зможуть швидше зрозуміти, які боліди оснащені дощовими шинами завдяки срібній смузі на боковині

Крім зовнішнього вигляду, нові шини, які вперше будуть доступні в гонці Honda Indy 200 на трасі Mid-Ohio, виготовлені із застосуванням нових технологій створення гумової суміші, які після року розробок дозволили поліпшити безпеку, надійність і зчеплення на різних типах мокрої поверхні. Малюнок і глибина протектора залишилися такими ж, як у попередньої моделі, представленій в липні 2014 року.

«Ми дуже багато працюємо за межами гоночної траси, щоб надавати командам найякісніший продукт, - зазначив Дейл Херрідж (Dale Harrige), старший інженер спортивного відділення Bridgestone в США і керівник місцевого відділу по розробках гоночних шин. - І цього разу ми вперше використовували численні внутрішні інструменти нашої компанії для того, щоб поглянути на гумові суміші на мікрорівні».
 За його словами, експериментальні компаунди пройшли тести на зчеплення на мокрому покритті, після чого кілька прототипів були випробувані на полігоні Bridgestone в Техасі, де також можна оцінювати поведінку шини на мокрій поверхні. Крім цього, використовувалося лабораторне обладнання, що дозволяє тестувати повнорозмірні дослідні зразки.

«Ми оцінили результати тестів, визначили, який компаунд найкраще, і виготовили з нього нові дощові шини», - зазначив пан Херрідж, додавши, що команди надали дані про типові навантаження і швидкості на мокрих трасах різних типів, які відіграли важливу роль при оптимізації конструкції шин.

«Ми зробили шини, які ще краще підходять для мокрій поверхні, - сказав він. - За допомогою комп'ютерного моделювання ми вивчили всі аспекти передніх і задніх шин, виготовивши конструкцію, яка була нам потрібна».

За словами пана Херріджа, знос нових шин буде приблизно таким же, як у попередньої моделі, у якої була більш м'яка гумова суміш.

«В цілому багато чого залежить від типу покриття, - зазначив він. - Командам і пілотам належить ще багато чого довідатися. Головною проблемою для нас є бетон, так як він дуже рівний».

У найближчий вікенд нові шини, швидше за все, використовуватися не будуть, так як в Огайо очікується сонячна погода і температура в районі 30 градусів.