Барселона - Боротьба за місця на подіумі - Іспанії, що пройшов за спонсорської підтримки компанії Pirelli, вийшла дуже гострою. У ній брали участь пілоти, які застосовували різні стратегії з двома і трьома піт-стопами. Таким чином, стратегія використання шин в черговий раз зробила вирішальний вплив на результат перегонів.

Ніко Росберг лідирував від старту і до фінішу вперше в поточному році, а за ним відбулася запекла дуель між Льюїсом Хемілтоном з команди Mercedes і Себастьяном Феттелем з команди Ferrari, які реалізовували протилежні стратегії.

Хемільтон поступився кількома позиціями на старті і застосував стратегію з трьома заїздами в бокси. Феттель же дотримувався стратегії з двома піт-стопами, тому на останніх колах гонки йому довелося стримувати Хемільтона на більш швидкому боліді, що гарантувало захоплюючий фінал Гран-Прі.

Росберг використовував шини в порядку «средньожорсткий- средньожорсткий-жорсткий», тобто реалізував стратегію, яку передбачали в якості найбільш вірогідної до початку гонки. У підсумку він фінішував з відривом у півхвилини. Варто відзначити, що всі пілоти вирішили стартувати на шинах середньої жорсткості, які під час п'ятничної другої сесії вільних заїздів були на 1,5 секунди швидше жорстких шин.

Хемільтон перейшов на стратегію з трьома піт-стопами: два перших відрізка він проїхав на шинах середньої жорсткості, а для передостаннього вибрав жорсткі шини, які давали йому можливість більше не заїжджати в бокси в разі потреби. Пілот команди Williams Феліпе Масса виявився другим і останнім пілотом, який застосував таку ж стратегію, як і Хемільтон, що привело його на шостий рядок підсумкового протоколу після страта з дев'ятого місця на решітці.

Після провальної кваліфікації Кімі Райкконен реалізував альтернативну стратегію з двома заїздами в бокси. Фінський пілот використовував жорсткі шини на середньому відрізку дистанції, щоб забезпечити собі більш високу швидкість на останніх колах гонки, коли він бився зі своїм співвітчизником Валттері Боттасом (Williams).

Ступінь зносу і зниження характеристик шин відповідала нашим очікуванням, тому стратегії як з двома, так і з трьома піт-стопами були в рівній мірі реалістичними, отже, команди мали можливість адаптувати їх під свої конкретні умови в гонці.

Команди залишаться в Барселоні, щоб у вівторок і середу провести перші внутрішні сезонні тести. Багато з них будуть користуватися послугами як третіх, так і призових пілотів.

Пол Хембері, директор підрозділу Pirelli автоспорт: «Немає жодних сумнівів у тому, що стратегія була ключовим елементом - Іспанії, під час якого розгорнулася захоплююча і складна боротьба між командами Mercedes і Ferrari. Вибрані нами шини дозволяли розробити різноманітні стратегії, щоб у всіх команд була можливість реалізувати свій потенціал. Незважаючи на складні умови на трасі в Монмело і досить високу температуру асфальту шини обох типів добре показали себе, майже не гранулювались, що допомогло пілотам витягти максимум з обраних стратегій. Тепер ми з нетерпінням чекаємо тестів, які дозволять нам зібрати дані для розробки майбутніх шин».