Пілот команди Mercedes Льюїс Хемілтон, що стартував з поул-позиції, здобув у Шанхаї свою другу перемогу у поточному сезоні. Завдяки цьому він підкреслив свій статус найуспішнішого пілота в історії Гран-прі Китаю - тепер на його рахунку чотири перемоги в цій країні. Пілоти, які посіли в підсумковому протоколі перші чотири рядки, використовували однакові стратегії з двома піт-стопами: перші два відрізки вони проїхали на м'яких шинах, а для останнього відрізка дистанції вибрали гуму середньої жорсткості. Хемільтон проїхав найшвидше коло гонки на м'яких покришках під час свого другого відрізка.
Розташувалися слідом за ними в гоночному протоколі пілоти застосували стратегію з використанням м'яких, медіума і знову середньої жорсткості покришки. Але були реалізовані й інші варіанти. Так, наприклад, Серхіо Перес, який виступає за команду Force India, використовував стратегію з трьома піт-стопами, а Фернандо Алонсо з команди McLaren вибрав шини в порядку «м'які-середньожорсткі-м'які». Такий же вибір зробили і пілоти команди Manor, які замкнули протокол.
Основною подією в гонці стала напружена стратегічна боротьба між командами Mercedes і Ferrari. Пілоти команди Mercedes найбільш ефективно скористалися потенціалом шин середньої жорсткості, а представники команди Ferrari проїхали чудові відрізки на м'яких шинах, не давши лідерам розслабитися ні на секунду.
Температура асфальту поступово знижувалася по ходу гонки, що ускладнювало передбачення стратегії і роботи шин.
Гонщики фінішували слідом за автомобілем безпеки, який з'явився на трасі менш ніж за три кола до картатого прапора і поклав край боротьбі між пілотами. До кінця гонки пілоти зберегли свої шини у відмінному стані, щоб зробити останній ривок, але такої можливості, як атака до самого прапора, вони не отримали.
Наступна гонка Формули 1 відбудеться в Бахрейні. Це буде перша в сезоні гонка, через один тиждень після попередньої. На неї також заявлені колеса середньої жорсткості P Zero White (з білою маркуванням) і м'які шини P Zero Yellow (з жовтою маркуванням).
Пол Хембері, директор підрозділу Pirelli: «Знижування по ходу гонки температури асфальту траси значно ускладнювало передбачення гоночної стратегії. В результаті провідні гонщики застосували дуже схожі стратегії з тією лише різницею, що деякі вирішили заїхати в бокси раніше і відвоювати позицію за рахунок так званого «підрізування». З точки зору чистої швидкості шини виправдали або навіть перевершили наші очікування».