Команда Force India прагне сама обирати шини для Formula 1

Команда Force India висловила власну думку, щодо того як слід змінити регламент Formula 1 стосовно використання шин.

В минулому сезоні компанію Pirelli досить часто критикували  - та хвалили – за агресивне зношування шин, який, на думку організаторів, повинен був додати гонкам більшої видовищності. В 2014 року ситуація змінилась кардинально, так як Pirelli зробила власні шини більш витривалішими, саме через це, як вважають деякі коментатори Гран-прі Росії був найнуднішим у чемпіонаті.

Архітектор сочинського автодрому Герман Тільке заявив, що це не  його провина. «Pirelli зробила дуже консервативний вибір, - відповів він. – Коли вони більш агресивно підійдуть до вибору шин, все буде зовсім по-іншому».

Таким чином, якщо раніше Pirelli критикували за занадто швидке зношування шин, то зараз все стало навпаки. Нещодавно Феліпе Масса з команди Williams зробив таку заяву, що вибір шин для майбутнього Гран-прі Бразилії невиправданий, адже два найжорсткіших компаунди в умовах даної траси досить небезпечні. Після цього Pirelli заявили, що змінять, комбінацію шин для «Інтерлагоса» та привезуть на бразильський етап більш м’якшу гуму. «Після додатково аналізу дії на шини оновленого покриття траси, а також оцінки ймовірності перегріву шин, ми прийняли рішення змінити вибір, отримавши на це одноголосну згоду всіх 11-ти команд», - підтвердив директор  авто спортивного відділу Pirelli Пол Хембері.

Також, на думку спортивного директора Force India Отмара Сафанауєра, всі суперечки щодо вибору шин можуть залишитися в минулому, якщо дати право вибору кожній команді в даному питанні. «Чому не дозволити усім командам вибирати два типи під себе?», - сказав він. – Одна машина буде швидшою, а у іншої будуть більш витриваліші шині. Саме це зробить гонки більш цікавішими».

Pirelli, відразу виступила проти такого, така пропозиція ніколи не буде погоджена. «По-перше, це буде справжній логістичний кошмар, - заявив Хембері. – По-друге, виникне небезпека того, що якась з команд зробить хибний вибір. Якщо будуть обрані невідповідні шини, виникнуть проблеми з безпекою і винуватцями будемо ми, а не команда».