«Альберт-Парк» - це напівстаціонарна траса в Мельбурні, на якій знову будуть використовуватися шини Pirelli класів Soft і Medium. Автодром відомий слизьким покриттям, низьким зчепленням, високим притискними зусиллям і жорсткими гальмуванням, і все це збільшує навантаження на шини.

Говорячи про майбутній Гран-прі Австралії, директор автоспортивного відділення Pirelli Пол Хембері (Paul Hembery) зазначив: «Ми починаємо свій п'ятий сезон в Formula 1 в Мельбурні. Це одна з найбільш захоплюючих гонок року, оскільки перший етап сезону проводиться на трасі, яка завжди дуже вимоглива, популярна і непередбачувана. Як і минулого року, ми вибрали шини м'якого типу та середньої жорсткості, які ефективні в широкому спектрі умов, можливих в Австралії. Нова конструкція задніх шин збільшує тягове зусилля і допомагає пілотам швидше скористатися потужністю - одна з причин того, що цього року швидкості будуть вище. Як і завжди на старті сезону, є багато питань з приводу розстановки сил і того, які боліди будуть сильніше за інших. Єдине, в чому ми впевнені, це те, що швидкості будуть неминуче продовжувати збільшуватися по ходу року, що вплине на взаємодію болідів і шин. Поведінка шин відповідало нашим очікуванням в тестах, але їх, звичайно, не можна порівнювати з реальними гонками, де пілоти розганяються на повну швидкість. Саме тому всі з таким нетерпінням чекають цей гоночний вікенд ».

У Pirelli відзначають, що хороша, потенційно гнучка стратегія буде дуже вигідна командам, оскільки Гран-прі Австралії відомий непередбачуваною погодою і частими появами автомобіля безпеки. З нинішніх пілотів найуспішнішим в Австралії є Дженсон Баттон (Jenson Button). Найуспішніша команда - McLaren, перемагала тут 11 разів.

Торік гонку виграв Ніко Росберг (Nico Rosberg) з Mercedes, що стартував з третьої позиції (більша частина кваліфікації пройшла на мокрій трасі). Росберг вибрав стратегію Soft-Soft-Medium, яку використовували всі дев'ять найкращих пілотів. Після появи автомобіля безпеки на початку гонки Росберг здійснив перший піт-стоп на 12 колі, а другий - на 38-му. Вся гонка зайняла 58 кіл.

Цього року Pirelli очікує, що різниця між двома компаундами складе 1,2-1,5 секунди з кола