В останні роки Гран-прі Китаю став відомий захоплюючими гонками, основним елементом яких виступала стратегія використання шин. Швидкісні повороти, гладкий асфальт і безліч можливостей для обгону - такі, зазвичай помірні, умови повинні ідеально підійти средньожорстким і м'яким шинам з білою та жовтою маркуванням відповідно.

«Погода в Китаї зазвичай достатньо непередбачувана, але при цьому слід очікувати більш низьку температуру, ніж та, з якою ми зіткнулися в Малайзії, - зазначив директор автоспортивного відділення Pirelli Пол Хембері (Paul Hembery). - Торік під час гоночного вікенду в Китаї погода була порівняно стійкою, а до цього протягом кількох років вона постійно змінювалася, що вносить в умови ще одну цікаву змінну. Найбільше навантаження на трасі в Шанхаї припадає на передню ліву шину, хоча високі вимоги до передачі тягового зусилля ускладнюють роботу і задніх покришок. З моменту нашого повернення в Formula 1 погода під час Гран-прі Китаю ще не бувала настільки спекотною, але таку ймовірність виключати не доводиться. У цьому випадку гумі довелося б дуже нелегко: траса в Шанхаї є великою і відкритою, і якщо взяти до уваги високу температуру, то кількість енергії, що проходить через шини, може бути дуже значним. Однак, як ми бачили в Малайзії, наші шини здатні впоратися з такими умовами. На протяжній трасі в Шанхаї є безліч можливостей для обгонів і серйозних битв між пілотами. Якщо говорити про стратегію, то ми припускаємо гонку з двома піт-стопами».

Приблизно 80% гоночного кола китайської траси припадає на повороти, тобто автошини постійно працюють під навантаженням. В умовах частих розгонів на виході з поворотів пілотам необхідно стежити за відсутністю пробуксовки. Для гонки в Китаї команди налаштовують боліди на середню притискну силу, щоб домогтися оптимальної швидкості як в поворотах, так і на прямих.

Прохолодна погода може призвести до гранулюванню гуми обох типів, що, в свою чергу, прискорює знос і зниження характеристик, особливо передніх шин. При русі по китайській трасі через передні шини проходить велика кількість енергії, що пояснюється високошвидкісними поворотами, наприклад, першим, який являє собою практично замкнуте коло, і ділянками гальмування, на яких маса боліда зміщується на передні колеса. Під час проходження похилого повороту №13 на болід діє така притискна сила, що площа плями контакту шин з дорожнім полотном значно збільшується в порівнянні з плямою контакту під час зупинки.

Шини середньої жорсткості відрізняються низьким робочим температурним діапазоном, а м'які шини - високим. Таким чином, поєднання даних шин гарантує охоплення широкого діапазону умов: це одна з причин того, чому дане поєднання виявилося таким ефективним в Китаї.

Торік перемогу відсвяткував Льюїс Хемілтон (Lewis Hamilton), який реалізував стратегію з двома піт-стопами (Soft-Medium-Medium). Як і в поточному сезоні, гонка тривала 56 кіл. У перший раз Хемілтон заїхав у бокси на 17-му колі, а в черговий раз отримав медіум шини на 38-му колі. Пілоти, які посіли перші 15 рядків підсумкового протоколу, побували в боксах двічі. Найдовший відрізок на средньожорстких покришках дорівнював 27-ми колам, а на м'яких - 17-ти колам.

Очікувана різниця в часі подолання гоночного кола на гумі різного типу: 1,2-1,4 секунди.

Очікувані погодні умови під час гонки: температури в діапазоні від 11 до 15 ° С, помірна хмарність, 10-відсоткова ймовірність дощу в день проведення перегонів. Умови, як уже йшлося, можуть виявитися дуже мінливими.