ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
Графік роботи: Пн.-Сб. з 9-00 до 18-00
Нд. - вихідний

Гонщик Formula 1 і Bridgestone Potenza Sport

26.03.2021

У минулому пілот гоночних болідів, зараз технічний консультант компанії Bridgestone Стефано Модена, в інтерв'ю поділився цікавими подробицями про новинку японського виробника шин - Potenza Sport.

Стефано Модена

Зовсім недавно компанія Bridgestone представила світу нову модель шин Potenza Sport охрестивши її новим флагманом UHP-лінійки.

При створенні нової лінійки шин, інженери використовували знання і досвід отриманий за часів участі в F1. Також вдалися до послуг колишнього гонщика F1 Стефано Модени: протягом кількох років був тестовим пілотом Bridgestone, проводить випробування нових моделей шин на полігоні Bridgestone в Апрілії, Рим.

Интервью

Яка основна задача стояла перед вами в ході розробки Potenza Sport?

  • Я займаюся «технічним маркетингом», тобто беру участь в ранніх етапах розробки нового продукту, і моя мета полягає в тому, щоб зрозуміти, чого хоче ринок, і сформулювати на основі цього технічні завдання. Після цього я також стежу за ходом процесу розробки.

На що ви спираєтесь проводячи дослідження потреби ринку?

  • Щоб повною мірою зрозуміти, чого очікують автомобілісти, які віддають перевагу спортивному стилю водіння, від нових шин, ми створили фокус-групи, що складаються з водіїв, і дуже довго з ними розмовляли, збираючи інформацію, ідеї, вимоги і т.д. У ринковому дослідженні взяли участь більше 3 800 чоловік з дев'яти європейських стран. Після збору даних ми почали працювати з командою, куди входять співробітники різних департаментів компанії, щоб визначити їх цілі. Моє завдання в цьому випадку - висловити те, про що говорили водії, у вигляді технічних завдань для інженерів.

На що у першу чергу звернуть увагу водії при виборі марки шин Potenza Sport?

  • Параметр, про який говорили найчастіше, - це безпека. Цей аспект можна інтерпретувати по-різному, а у випадку зі спортивними шинами, це означає, в тому числі те, що водії хочуть бути повністю впевненими в своїх шинах. Коли їдеш на спорткарі у першу чергу хочеться бути впевненим у всіх його компонентах і в тому, що можна безпечно розвивати великі швидкості, і шини витримають все навантаження, в тому числі при вході і виході з повороту, розгоні і гальмуванні. Опитування підтвердило важливість цього чинника, тому ми зробили акцент на роботі в цьому напрямку. Кінцевою метою було створити шини, які дозволяли б власникам спортивних авто завжди відчувати себе в цілковитій безпеці.

Ви колишній гонщик Formula 1, Вам став у нагоді отриманий в гонках досвід?

  • Ще як! Пам'ятаю, у мене були моменти, коли їдеш по треку на неймовірно потужному автомобілі, і починаються складності, особливо при виникненні надмірної поворотності. Саме з цієї причини я допомагаю зробити шини більш збалансованими, щоб вони дозволяли стабілізувати зчеплення на задній вісі і поліпшити контроль над автомобілем.
    Є один приклад, який допоможе зрозуміти, що я маю на увазі. Якщо відправитися на прогулянку з рюкзаком, в якому вода, снеки, серветки і т.д., і в якийсь момент побігти, буде заважати те, що рюкзак буде гойдатися в різні боки. При цьому можна зафіксувати його, і тоді бігти стане простіше. Це ми і намагалися зробити з Potenza Sport - зробити так, щоб водій відчував себе з автомобілем єдиним цілим.

На кого орієнтована новинка?

  • Насамперед, звичайно, для власників спортивних авто, які хотіли б без проблем використовувати машину як на шосе, так і на сільських дорогах. У той же час характеристики Potenza Sport роблять їх придатними для різного типу водіїв, оскільки це дуже універсальні і збалансовані шини.

Ви можете себе назвати керівником процесу створення новинки?

  • Ні, насправді я зіграв невелику роль. Я всього лише перекладав побажання користувачів на мову технічних параметрів. Розробку ж здійснювала команда Bridgestone, яка працює в нашому науково-технічному центрі і на випробувальному полігоні в околицях Риму. Вони, як величезний оркестр, займалися створенням матеріалів, проектуванням, використовували цифрові технології, проводили дослідження і т.д. І диригентом цього оркестру, як я хотів би відзначити, була молода дівчина, яка ідеально впоралася з керуванням усім проектом.

Повернення до списку