ADAC: Тест літніх шин в розмірі 225 / 50R17 2021

ADAC: Тест літніх шин в розмірі 225 / 50R17 2021

11.03.2021

Хід тесту продемонстрував, що бюджетний варіант шин теж може бути хорошим варіантом.

Список моделей учасників

Німецький автомобільний клуб вже вдруге проводить порівняльні тести літніх шин. На цей раз ADAC порівнював шини в розмірі 225 / 50R17, індекс швидкості яких Y (до 300 км / ч). У змаганні брали участь шини не тільки преміальних брендів, а й марки середнього сегмента, деякі і них є дочірніми компаніями іменитих брендів.

"Хорошу" оцінку зуміли отримати 4 учасниці зі списку, коли кращою моделлю шин, несподівано, стали Falken Azenis FK510. Їм вдалося завоювати високі оцінки завдяки збалансованому набору характеристик. Azenis FK510 стабільні і стійкі як на сухій, так і на мокрій дорозі, але і не без мінусів, адже у даній моделі шин підвищений опір коченню, що, за результатами показало, схожість з брендом Sumitomo.

Друге місце займає бренд Continental і їх модель шин PremiumContact 6, які показали себе вище середнього на всіх етапах тестування. Третє місце, досить несподівано, займає бренд з Кореї. Компанія Kumho, шини Ecsta PS71 показали зразкові результати в "мокрому" випробуванні, а саме виявилися стійкими перед поздовжнім і поперечним акваплануванням. В ході "сухого" тесту Ecsta PS71 не змогли забезпечити належний контроль при водінні, в порівнянні з іншими учасниками. Зайняти перше місце в рейтингу, обійшовши при цьому преміальних конкурентів, їм допоміг досить короткий гальмівний шлях. Відразу за Кореєю слід Японія, оцінку "добре" отримав преміальний бренд Bridgestone Turanza T005. Вони показали відмінні ходові характеристики, але при цьому вельми зношуються.

Німецький автоклуб ADAC зазначив, що бренд Kumho виявився найдоступнішим за ціною, в Німеччині їх пропонують придбати за 108 євро, коли, наприклад, бренд Continental вже обійдеться в 148 євро за одиницю. * Економія відчувається. Це ще раз підтверджує, що дешевий варіант теж буває відмінний, ще й володіє характеристиками не гірше преміальних, а це вже вельми показова альтернатива.

П'ятий рядок рейтингу займають французи. Експерти ADAC відзначили, що шини Michelin Primacy 4 є ще і найдорожчими - 154 євро, але і таку ціну вони виправдовують своєю довговічністю. Primacy 4 ефективно себе показали на сухому треку, особливо був зафіксований короткий гальмівний шлях. На жаль, не найкращими виявилися в керованості і стійкості перед акваплануванням. Отримані результати за "мокрий" тест відправили Michelin в один рядок до Dunlop Sport Maxx RT2 і Nexen N'Fera Sport SU2, у яких виявилися такі ж проблеми. У тесті на сухому треку, дана трійця, відмінно себе показала, особливо за результатами керованості.

На останніх позиціях розмістилися бренди від відомих компаній:

  • Semperit, Barum і Viking дочірні підрозділи компанії Continental,
  • Kleber - Michelin,
  • Sava - Goodyear,
  • Laufenn - Hankook.

Дані шини отримали невтішні оцінки в ході тесту на мокрому дорожньому покритті. Відзначився бренд Semperit, шини Speed-Life 3 отримали погані оцінки в ході тестування і на сухому асфальті теж. Всі учасники отримали підсумкову оцінку "Задовільно".

Чи не зумів завоювати лідерські позиції преміальний бренд Pirelli. Оновлена ​​модель Cinturato P7 (P7C2) добре себе показала тільки на сухому полотні. У мокрому тесті у неї були проблеми, на додаток до довгого гальмівного шляху, виявилася і недостатня керованість.

Лідером останнього місця в рейтингу став бренд Firestone, дочірня компанія Bridgestone. Експерти ADAC відзначили, що в цілому, модель Roadhawk, на сухому асфальті веде себе задовільно, мінус був в тому, що її характеристики падають в залежності від підвищення температури. В ході мокрого тестування показники були нижче середнього. Для виконання маневру необхідно брати більший кут повороту керма, в цей час, натиснення педалі газу або гальма, тягне за собою втрату зчеплення. Відповідно Roadhawk не можуть гарантувати безпеку і керованість на мокрій дорозі, що дуже сильно відбилося на результатах тесту. Модель Roadhawk бренду Firestone не є новинкою або вдосконаленим варіантом, шини були представлені ще в 2014 році. А це означає, що пора працювати над моделлю нового покоління.

Тест шин, від німецького журналу ADAC, продемонстрував вичерпний список моделей в розмірі 225 / 50R17 орієнтованих на такі автомобілі:

  • Audi A4,
  • BMW 3- і 4-Series,
  • Honda Accord,
  • Lexus GS,
  • Opel Astra і т.д.