Компанія Volkswagen збирається забити за собою звання виробника самого потужного хот-хетча в світі вже цього року. Більше того, щоб раз і назавжди виключити всі питання з цього приводу, VW Golf R400 в процесі постановки на конвеєр стане ще потужнішим.
Боси VW в взагалі то ніколи прямо не відмовлялися від створення серійної версії концепту Golf R400, який продемонстрували на автосалоні в Пекіні. Однак зараз отримано офіційну заяву з цього приводу: голова дослідницького департаменту VW Хайнц-Якоб Нойссер сказав британському виданню Car, що робота над запуском серійного виробництва ультрапотужного хот-хетча вже ведеться.
За чутками, серійний хетчбек отримає ще більш потужний мотор, ніж у концепту. Прототип був оснащений дволітровим турбомотором, що розвивав 400 к.с. і 450 Нм крутного моменту, а також системою повного приводу. У підсумку в розгоні до 100 км / год він потенційно міг посперечатися з визнаними суперкарами: у концепту це займало менше 4 секунд. Проте за припущенням видання, для серійного хетча потужність мотора піднімуть мінімум до 420 к.с.
Цікаво, що, за винятком двигуна, переналаштованої підвіски, гальм і нового аеродинамічного обважування, в іншому спорткар буде схожий на стандартний Гольф. За відомостями видання, Гольф R400 буде вироблятися на одному конвеєрі з іншими представниками сімейства, тому в VW не мають наміру ускладнювати конструкцію хетча. Таким чином, Golf R400 / R420 має всі шанси стати масовою моделлю.
І ще одна хороша новина: дебютувати потенційно найпотужніший гарячий хетчбек в світі, який повинен розкласти на молекули Mercedes A45 AMG, BMW M135i і Audi RS3, може вже цього року. Найімовірніше, його прем'єра відбудеться восени на автосалоні у Франкфурті, а продажі стартують на початку 2016 за ціною близько 50 000 євро.