Toyota і BMW створюють бюджетний автомобіль

Про початок спільної діяльності концерни Toyota і BMW оголосили досить давно. Відчутних результатів партнерства поки не видно, зате плани двох світових автогігантів ширяться з кожним днем. Тепер у проекті, як очікується, візьме участь і бренд Mini.

Про новий проект альянсу BMW і Toyota виданню Automobile стало відомо, як не дивно, після планового візиту одного з топ-менеджерів компанії Mini в США. Як виявилося, новим етапом спільної діяльності німців і японців може стати розробка чергової модифікації популярного преміум-хетча - вона, найімовірніше, отримає ім'я Minor і стане самою компактною і доступною моделлю Mini.

За припущенням видання, для розробки Mini Minor інженери BMW згадають про проект Rocketman. Цей концепт-кар був представлений ще в 2011 році - втім, заради запуску настільки компактної моделі в серійне виробництво менеджери BMW готові відмовитися від цілої низки рішень, продемонстрованих на прототипі. Приміром, у серійного Mini Minor не буде карбонових декоративних деталей кузова, а салон буде більш аскетичним, ніж на концепті.

Toyota могла б заради цієї моделі поділитися з німцями платформою компактного хетчбека Aygo, проте в BMW, за деякими відомостями, не тільки вважають її морально застарілою, але і в цілому не готові будувати новий Mini на запозиченої платформі - це негативно позначиться на іміджі марки. Тому, найімовірніше, японські та німецькі інженери займуться розробкою абсолютно нового авто. Яку саме модель побудує на її базі Toyota, поки не уточнюється, проте не виключено, що і модельна гамма японської марки теж поповниться недорогим авто. Що стосується Mini Minor, то він, за прогнозами, буде дійсно бюджетним - найдоступніший хетч британської компанії попередньо оцінений в 14 500 євро.