Воднева Toyota Mirai вже продається в Японії

Toyota поділилася більш детальною інформацією про майбутній водневий автомобіль, який буде мати назву Mirai. Раніше він був відомий як FCV.

Toyota Mirai вже доступна для замовлення в Японії, а до Європи і США прибуде влітку 2015 року. Зовнішній стиль був показаний на Лос-Анджелеському автосалоні, а європейський інтер'єр і специфікація будуть виявлені на Женевському автосалоні в 2015 році.
За словами представників Toyota, ціна для західних ринків поки не встановлена, тому що не відомо, які держави нададуть субсидії і в якому обсязі.  Припускають, що в Європі Mirai буде коштувати близько 66 000 євро без урахування місцевих податків.
Воднева Toyota Mirai
Очікують, що в Європу п'яти-дверний чотиримісний хетчбек прийде з автоматичною системою кондиціонування повітря, паркувальною камерою заднього виду, супутниковою навігацією, світлодіодними фарами і оббивкою із синтетичної шкіри.

Функції безпеки будуть включати в себе систему попередження зіткнень, адаптивний круїз-контроль і попередження сходу зі смуги руху.

Mirai є кульмінацією двадцятирічних досліджень Toyota. Виробничу версію седана, що вміщує чотири пасажири і має діапазон руху на одній заправці 500 км, з балонами для водню, розміщеними під підлогою, показали на недавньому Паризькому автосалоні.

Водневі паливні елементи живлять електромотор, що приводить у рух передні колеса. З вихлопної труби автомобіль виділяє лише воду, а сама система має 135 к.с. потужності (за аналогією з двигуном внутрішнього згоряння). Дозаправка водневих балонів займає близько п'яти хвилин.