За даними Nikkei, компанії Goodyear і Sumitomo найближчим часом оголосять про завершення 15-річного партнерства на тлі збільшення значущості ринків, що розвиваються, на яких вони конкурують один з одним

Про те, що компанії готуються припинити партнерство, було відомо вже якийсь час, але Nikkei пише, що про ліквідацію альянсу буде оголошено вже на цьому тижні. При цьому в Sumitomo кажуть, що хоча відповідні переговори дійсно ведуться, ніяких остаточних рішень з цього приводу ще не прийнято.

Дві компанії володіють спільними торговельними та виробничими підприємствами в Європі та Північній Америці, в яких 25% належить Sumitomo, а 75% - Goodyear. В результаті, як пише Nikkei, Sumitomo отримає повний контроль над активами в Північній Америці, а Goodyear - в Європі. Sumitomo також викупить 75% акцій японського СП з Goodyear, зробивши його своєю стовідсотковою «дочкою». У ході всіх цих угод Sumitomo повинна отримати від Goodyear від 30 до 40 мільярдів ієн (240-320 мільйонів доларів).

Партнери також відмовляться від перехресного володіння акціями. Зараз Goodyear і Sumitomo володіють по 1% акцій один одного.

Альянс між двома шинними виробниками був створений у 1999 році. Sumitomo сподівалася, що об'єднання зусиль з одним із членів великої трійки шинної галузі, куди також входять Bridgestone і Michelin, допоможе компанії наростити продажі в Європі і США без потреби в величезних інвестиціях. У той час в автоіндустрії відбувався процес консолідації, який, привів, в тому числі, до створення Daimler Chrysler, так що Sumitomo також вирішила, що необхідно посилити позиції за рахунок об'єднання з великим гравцем ринку.

Спочатку партнерство було дійсно взаємовигідним, оскільки Goodyear змогла швидко збільшити продажі в Японії. Однак велика трійка поступово втрачала вплив через прихід на ринок нових суперників з Південної Кореї і Китай, і це особливо потужно вдарило саме по Goodyear. Крім цього, Sumitomo, нездатна впроваджувати власні стратегії в США, з часом виявила, що її розвиток в регіоні проходить набагато повільніше, ніж в інших японських компаніях, таких як Bridgestone і Toyo.

Зараз же, хоча розвинені ринки все так само мають велике значення, швидке зростання країн, що розвиваються зробив присутність на їхніх ринках основним пріоритетом для глобальних шинних виробників. І оскільки конкуренція між Sumitomo і Goodyear в цих регіонах посилювалася, розірвання альянсу було тільки питанням часу.

Goodyear повідомила Sumitomo про намір припинити партнерство в лютому 2014 року, і тоді компанії звернулися з цим питанням до Міжнародної торговельної палати у Франції, а також почали свої власні переговори. Як зазначає Nikkei, тепер, оскільки угода досягнута, участь МТП не буде потрібно.

Після угоди Sumitomo отримає можливість розробляти власні стратегії для ринку Північної Америки, а в Європі компанія займеться просуванням свого бренду Falken. Крім того, Sumitomo послідовно інвестує в своєму присутність на ринках, що розвиваються - в 2013 році був відкритий завод в Бразилії, а влітку цього року планується запустити виробництво в Туреччині.