Auto Motor und Sport проти заборони шипованих шин

Найближчим часом повної заборони шипованих шин в Швеції не буде - принаймні якщо влада прислухається до думки читачів популярного автомобільного журналу Auto Motor und Sport

Кілька шведських міст заборонили використання шипованих шин на окремих вулицях, а в майбутньому заборонf стане більш поширеною. У довгостроковій перспективі є пропозиції взагалі заборонити шиповані покришки, або, принаймні, обкласти їх додатковим податком.

Як би там не було, такі ідеї привели до обурення читачів Auto Motor und Sport. Нове опитування показало, що три з чотирьох респондентів - або 74% - вважають повну заборону шипів «божевіллям», оскільки шиповані шини «просто необхідні».

12% читачів вважає, що заборона буде гарною ідеєю, а 11% вважають, що шипи потрібно заборонити тільки у великих містах. 3% не визначилися зі своєю думкою з цього питання.

Аргументом на користь заборони шипів є те, що вони вибивають з дорожнього полотна часточки, які потенційно можуть бути небезпечні для людини. На запитання про своє ставлення до цього питання, 48% відповіли, що розуміють проблему, але безпека дорожнього руху важливіша. 27% вважають, що у викиді часточок винні не шиповані шини, а інші фактори. Крім цього, 15% заявили, що шиповані шини шкідливі для здоров'я і повинні бути заборонені повністю, а 10% сказали, що нічого не знають про цю тему.