Згідно з Директивою ЄС 1222/2009 виробники шин для легкових, комерційних і вантажних автомобілів, що продаються в Європі, з 2012 року відображають на етикетці додаткові відомості про шину. Зокрема, результати обов'язкових сертифікаційних випробувань за показниками опору коченню, зчеплення з мокрою дорогою і рівня шуму. І хоча на ринок України поки такі вимоги не поширюються, вітчизняні споживачі вже встигли звикнути до яскравих «евроетикеток», що несе певну інформацію. Наприклад, маркування Е / В / 71 у літніх шин PREMIORRI Solazo, відповідає вищезгаданим показниками. Таким чином, для споживачів, спростилося завдання при виборі шин, а для виробників - зросла відповідальність до якості продукції, що випускається і поліпшення експлуатаційних характеристик шин. Адже друга стадія правил вступає в 2016 році і до них готується компанія «РОСАВА».

«Європейські вимоги дуже жорсткі по відношенню до виробників шин, але вони стимулюють шинників до інноваційних розробок, впровадження нових технологічних ліній, для реалізації яких необхідні як інвестиції, так і час, - зазначив начальник відділу конструювання шин компанії В'ячеслав Сахно. Стандартизатори Європи врахували думки та побажання виробників шин. У нових правилах введені ступінчасті впровадження вимог за рівнем шуму і опору коченню (показники зчеплення залишилися на колишньому рівні), тобто нововведення проводяться у дві стадії з тимчасовими обмеженнями. Наприклад, якщо за показниками рівня шуму на етикетці відзначені три звукові хвилі, що було допустимо до 2012 року, то шини з такими ж показниками не отримають дозволу на їх реалізацію в Європі з 01.11.2016 року.

За коефіцієнтом опору коченню тимчасові інтервали більш розтягнуті строком до 01.11.2018 року. Передбачено поліпшення показників по зниженню витрати палива, граничні значення даних яких збільшені на одиницю. Тобто до 2018 шини з показником за коефіцієнтом опору коченню НЕ будуть класифіковані з символом G. Шини, які відповідають індексу опору коченню першій стадії, можливо буде сертифікувати тільки до 01.11.2016. А їх виробництво і реалізація дозволена до 01.11.2018. Починаючи з 01.11.2016, можливо буде сертифікувати тільки шини відповідні коефіцієнту опору кочення другій стадії.

 «Нові вимоги ЄС безумовно будуть враховані при розробці нових шин, - звернула увагу заступник технічного директора з технологій Валентина Степичева. Але й для недопущення невідповідності ряду наявних типорозмірів шин новими правилами, компанія «РОСАВА» має намір вплинути на зниження показників втратою на кочення завдяки удосконаленню складу гумових сумішей. Це складно, але можливо добитися необхідних показників за рахунок високого наповнення силіки в протекторі, боковині, каркасі і брекері, що дозволить зменшити показники опору коченню ».

Крім того, технологи компанії  акцентували увагу на тому, що розроблені раніше шини відповідають новим правилам ЄС 2016 і можуть реалізовуватися в Європі до листопада 2018 року. На Україну і країни СНД нові правила ЄС не поширюються, але це не впливає на зниження рівня якості продукції. Компанія «Rosava» систематично проводить роботу, спрямовану на здійснення контролю якості продукції, що випускається на всіх виробничих циклах.