Кен Блок знову випробує шини Pirelli на Ралі Іспанії

На цій неділі одна з найвеличніших зірок в світі автоспорту випробує шини Pirelli на 50-му етапі Ралі Іспанії.

Майбутнє Ралі Іспанії стане для американця Кена Блока, спеціаліста по екстремальним автомобільним дисциплінам, єдиним етапом в Чемпіонаті світу по ралі (WRC) цього сезону. Він сяде за кермо ралійного автомобіля Ford Fiesta RS WRC, який буде укомплектовано найновішими шинами Pirelli. Продукція Pirelli вже з’являлась у відомих відео каліфорнійця, в яких  він демонструє кермування в стилі «джимкана», тобто власні унікальні можливості екстремального водіння в незвичайних умовах. Дані відео користуються неабиякою популярністю.

Блоку вже доводилось приймати участь в етапі  WRC на шинах  Pirelli, але майбутня  гонка стане для нього першою з використанням італійських  шин з Ралі Великобританії 2010 року.

Також варто відзначити участь в майбутньому ралі чеха Мартіна Прокопа, який дебютує в чемпіонаті на гоночному автомобілі Ford Fiesta RS WRC також з шинами Pirelli. Колишній чемпіон світу по ралі в юніорському класі, отримавши цей титул на шинах Pirelli в 2009 році, буде використовувати продукцію компанії до кінця сезону.

Ралі Іспанії – це унікальний етап в календарі WRC, так як його маршрут складається як з гравійних, так і з асфальтових спец ділянок. Після першого повністю гравійного дня, перед яким відбудеться офіційний старт та особлива ділянка в вечері в четвер в Барселоні, боротьба перекинеться на асфальт в суботу та неділю. Тобто, вперше, в поточному році в рамках одного етапу будуть використані як гравійні шини Pirelli Scorpion, так і  асфальтові - Pirelli PZero. Попередній прогноз обіцяє на три ралійних дня суху погоду в районі міста Салоу, що в Каталонії.

Кен Блок стане найвідомішим представником компанії Pirelli. В Ралі Іспанії також візьме участь Лоренцо Бертеллі, лідер особистого заліку в класі WRC2, в даний час.

Як і на етап у Франції, на Раллі Іспанії, два  дня якого будуть в умовах асфальту, компанія Pirelli запропонує шини P Zero RK нового покоління. Шина RK5A з жорстким складом гумової суміші розрахована на теплі та сухі погодні умови, а м’яка шина  RKW7 – на вологі та прохолодні. У випадку екстремальної дощової погоди  на автомобіль класу WRC1 є можливість встановити дощові шини Sottozero.

Для подолання гравійних спецділянок компанія Pirelli пропонує шини Scorpion K4 з жорстким складом гумової суміші та м’які посилені шини K8.

Матео Брага, старший шинний  інженер Pirelli: «Ми дуже раді тому, що в Іспанії нашу компанію буде представляти Кен Блок, не тільки успішний пілот, але й чудовий посол автоспорту та компанії Pirelli. Не дивлячись на те, що його інші захоплення не залишають йому багато часу на участь в Чемпіонаті світу з ралі, в минулому він вже доводив, що має змогу боротися за очки в даному змаганні. Нам дуже приємно, що він обрав саме наші шини для чергової спроби. Ралі Іспанії – уе однин з важких етапів сезону не тільки з точки зору поєднання гравійних та асфальтових спец ділянок, але й досить довгого – 50-кілометрової - особливої  ділянки на честь 50 – річчя цього ралі. Таким чином, в Іспанії характеристики шин були під особливим наглядом»

Кен Блок: «Це єдиний етап в календарі Чемпіонату світу по ралі, маршрут якого входять гравійні та асфальтові спецділянки, саме тому в рамках підготовки до іспанського ралі я тренувався на автомобілі з різними налаштуваннями. Обидва варіанти налаштувань справили на мене враження, але зробили це по-різному. Я в захваті від того, що вже на цій неділі матиму змогу поборотися на покритті обох типів!»