Організатори Формули-1 планують зробити боліди значно швидше на тлі звинувачень у тому, що швидкості в головному автоспортивному чемпіонаті світу стали недостатньо високими, і в цьому їм має намір допомогти компанія Pirelli, яка вже отримала попереднє схвалення продовження контракту на 2017-2019 роки.

Як зазначив директор Pirelli з автоспорту Пол Хембері (Paul Hembery), тільки нові шини можуть скоротити час кола на 2-3 секунди, а решту повинні зробити нові нормативи щодо характеристик машин і двигунів.

«Ми безумовно почнемо поставляти більш широкі шини, і їх розмір насправді трохи змінився, - заявив пан Хембері. - Зараз ми говоримо про передні покришки шириною 300 мм і задні шириною 400 мм, і це при тому, що діаметр дисків все так само становитиме 13 дюймів. Нам потрібно провести роботу на симуляторах, отримати дані і оцінити, як зміниться зчеплення, щоб команди змогли зрозуміти, як вони будуть використовувати шини. Час кола зменшиться на дві, можливо, три секунди. Оскільки вони зможуть змінити аеродинаміку і, можливо, параметри двигунів, ми зможемо досягти мети і знизити час на п'ять секунд з кола».

За словами пана Хембері, Pirelli володіє технологіями, які можуть дозволити швидко покращити швидкісні характеристики болідів. «Насправді швидкість можна підвищити, навіть використовуючи нинішню гуму, - сказав він. - Подібні технології у нас є. У широких шин буде більша пляма контакту, тому показники теж будуть вищими».

Хембері також підкреслив, що організатори все одно мають намір створювати по 2-3 піт-стопа в гонках, щоб вони не були занадто нудними. «Команди і володар комерційних прав хочуть, щоб піт-стопів знову було два чи три, а ми близькі до ситуації з одним піт-стопом, особливо в поточному сезоні, - визнав він. - Якщо ми зможемо забезпечити потрібну кількість піт-стопів і поліпшити характеристики шин, ми знову почнемо ставити рекорди в F1».