Компанія Pirelli підготувала особливі шини для Гран-прі Абу-Дабі

Останній Гран-прі сезону пройде в Абу-Дабі з використанням м'яких та надм'яких шин

Це поєднання є на один щабель більш м'якішим, ніж використовувалося в минулому році (м'які шини і шини середньої жорсткості). Фахівці компанії Pirelli добре знайомі з трасою «Яс-Маріна»: вони реалізували тут частину випробувальної програми перед поверненням компанії в Formula 1 в 2011 році. Крім того, на цій трасі часто проводяться офіційні тести чемпіонату. Нинішній рік не є винятком: остання дводенна тестова сесія сезону відбудеться тут після Гран-прі у вівторок та середу.

Асфальт траси є досить гладким, а конфігурація включає в себе різні 90-градусні повороти. До складнощів на цьому гоночному кільці слід віднести те, що, як і в Бахрейні, гонка починається вдень, а завершується ввечері, тобто температура знижується, роблячи певний вплив на стратегію.

У поточному сезоні на останньому етапі будуть зараховуватися подвійні очки, тому ставки високі, як ніколи раніше. Отже, команди зосередяться на стратегії і віддадуть пріоритет надійному фінішу.

Погода повинна бути сухою і теплою. Найкраще цій трасі пасують м'які і надм'які шини, самі швидкісні в формульній лінійці Pirelli.

«Завжди дуже приємно повертатися до Абу-Дабі, а в цьому році даний Гран-прі буде особливим: на ньому розіграють подвійні очки і визначать долю чемпіонського титулу, - заявив директор автоспортивного відділення Pirelli Пол Хембері (Paul Hembery). - Стратегія зазвичай в значній мірі визначається незвичайними змінами характеристик траси: температурний режим змінюється через пізній старт вдень. Саме так було  в Бахрейні, що зробило гонку однією з найбільш захоплюючих і непередбачуваних протягом сезону. Отже, тренувальні заїзди матимуть особливу значущість, так як команди будуть намагатися зібрати якомога більше інформації про роботу болідів на шинах різних типів не тільки при різній кількості палива в баках, а й при різній температурі асфальту. Велика кількість залікових балів, відкриває великі можливості для тих команд, яким мало що втратити, але при цьому можна спробувати щось нове в налаштуваннях та виграти за рахунок несподіваною стратегії».


«Я ніколи не їздив на боліді Formula 1 по трасі в Абу-Дабі, але ця траса мені дуже подобається високим ступенем безпеки і довгими прямими, які дають можливість обганяти, в тому числі завдяки зонам DRS, - зазначив консультант Pirelli Жан Алезі (Jean Alesi ). - Гонка починається в 5:00 дня, а потім температури повітря та асфальту поступово впаде, отже, дуже важливо підлаштовуватися під ситуацію. Зміна навколишніх умов впливає на тиск повітря в шинах. У поточному році основна складність для пілотів полягає у присудженні очок у подвійному розмірі. Навіть нинішній лідер чемпіонату, який має значну очкову перевагу, може залишитися ні з чим через найпростішої помилки». 

Надм'які шини відрізняються низьким робочим температурним діапазоном, отже, вони можуть продемонструвати оптимальні характеристики навіть в широкому діапазоні низьких температур. Для м'яких шин характерний діапазон високих робочих температур. В умовах використання двох самих м'яких складів з формульної лінійки і гладкого асфальту траси прогрів шин не повинен додати проблем.

У Pirelli припускають деяке зниження характеристик шин під дією високої температури, що може вплинути на стратегії і налаштування болідів. Перша і третя сесії вільних заїздів зазвичай проходять в умовах, які не характерні ні для кваліфікації, ні для гонки через набагато більш високі температури протягом дня.

Перша частина траси являє собою зв'язку наступних один за одним поворотів, при подоланні яких температура шин досягає високих значень. Потім у шин з'являється шанс охолодитися при русі болідів по довгій прямій: протягом приблизно 15 секунд пілоти утримують педаль газу натиснутою до кінця. При цьому на боліди діє притискна сила, рівна приблизно 800 кг.

Для максимізації зчеплення на гоночному кільці Абу-Дабі підвіска задньої частини болідів робиться досить м'якою, але це ж може призвести і до підвищеного зносу задніх шин. Якщо ж задня частина налаштовується занадто жорстко, спостерігається протилежна проблема: надмірна пробуксовка коліс може скоротити термін служби шин в гонці.

Торік переможними стали два заїзди в бокси. Себастьян Феттель (Sebastian Vettel) з команди Red Bull стартував на м'яких шинах, на 14-му колі заїхав у бокси за комплектом шин середньої жорсткості, а потім поміняв його на черговий комплект шин такого ж типу на 37-му колі.

Отож очікуємо видовищне змагання в останньому етапі гонки, де в яскравій боротьбі ми нарешті дізнаємося хто буде новим чемпіоном Формули 1 сезону 2014 року.