Цього року команди F1 вже були в Іспанії, де були проведені два з трьох передсезонних тестів, але на цей раз погода буде набагато більш теплою, що ще більше підвищить навантаження на шини. Враховуючи це, а також те, що в Барселоні безліч швидкісних поворотів і самий шорсткий асфальт серед усіх трас цього року, Pirelli вибрала для Гран-прі свої найжорсткіші шини - Hard і Medium з помаранчевою і білим маркуванням відповідно.

«Іспанська траса - для нас безперечно одна з найбільш знайомих, оскільки ми вже отримали безліч даних про неї під час тестів, - зазначив директор автоспортивного відділення Pirelli Пол Хембері (Paul Hembery). - Ми, зокрема, зрозуміли, що цього року швидше будуть зношуватися передні шини. У минулому сезоні через збільшення тягового зусилля й крутного моменту максимальні навантаження вперше припали на задні шини, саме робота  диктувала вибір шинної стратегії. Цього року ми модифікували конструкцію своїх задніх шин, так що тепер знову потрібно буде приділяти більше уваги переднім шинам. Ми, втім, не очікуємо, що через це буде обов'язково більше піт-стопів. Минулого разу більшість учасників двічі поміняли шини, і, ймовірно, така ж ситуація буде і цього року. Найголовніша загадка - це погода. У минулому гонки проходили при дуже високих температурах, але спека зовсім не гарантована. На початок європейської частини сезону багато команд підготували важливі апгрейди, і буде цікаво подивитися, як тепер їх боліди будуть взаємодіяти з нашими шинами».

Контроль над зносом і погіршенням характеристик шин в Монмело знову буде вирішальним фактором, оскільки шини витримують дуже великі навантаження на довгих швидкісних поворотах і декількох різких змінах руху. Найсильніше зношуються ліві шини (поперечні зусилля, що впливають на обидві ліві шини, є другими за значенням в сезоні), а найскладніше доводиться лівому передньому колесу.

У Барселоні команди збільшують притискне зусилля болідів, щоб вони краще утримували контакт з трасою у швидкісних поворотах, і цей фактор також підвищує навантаження на шини. Зважаючи всіх особливостей Гран-прі протектор шин може нагріватися до 130 градусів.

У восьми з десяти останніх Гран-прі Іспанії переміг пілот, що стартував з поул-позиції (і тільки один раз учасник, який почав гонку не з першого ряду). Це підкреслює важливість стратегій на трасі, яку команди дуже добре знають, і де боротьба завжди буває дуже жорсткою.

В Іспанію Pirelli привезе шини для GP2 і GP3, а також для дводенних тестів, які пройдуть після Гран-прі у вівторок і середу. Це означає, що в цілому в Барселону буде доставлено майже 4000 шин, транспортування яких буде здійснюватися на 14 вантажівках.

Торік три пілоти, що зайняли подіум, вибрали стратегію з двома піт-стопами, а кращим з тих, хто тричі змінював шини, став Себастьян Феттель (Sebastian Vettel) з Red Bull, який посів четверте місце (стартувавши з 15-го). Виграв в гонці Льюїс Хемілтон (Lewis Hamilton), використавши стратегію Medium- Medium-Hard. Другим став його напарник по команді Mercedes Ніко Росберг (Nico Rosberg), у якого був інший підхід - Medium-Hard-Medium.

У день гонки очікується тепла і суха погода, до 25 градусів тепла. Прогнозована різниця між двома компаундами - 0,8-1,2 секунди з кола.