Компанія Pirelli, нещодавно продемонструвала 18-дюймові шини на боліді GP2, насправді не очікує того, що F1 перейде на низькопрофільну гуму.

Можливість переходу на шини діаметром 18 дюймів вже якийсь час обговорюється в паддоку Ф1, і минулого року компанія виготовила прототип, щоб показати, як вони виглядають на гоночному боліді. Однак, незважаючи на те, що деякі інші подібні чемпіонати теж подумують про зміну розмірів покришок, в Піреллі впевнені, що F1 залишить звичні 13-дюймові шини, які при цьому можуть стати ширше на задній осі.

«У мене таке відчуття, що в підсумку будуть використовуватися набагато ширшу гуму, але того ж діаметру, - заявив директор автоспортивного відділення італійського бренду Пол Хембері (Paul Hembery). - Думаю, саме в цьому напрямку ми будемо рухатися».

У той час як конкуренти з Michelin Pirelli нещодавно заявили, що перехід на низькопрофільні шини є одним з умови повернення компанії в чемпіонат, в Pirelli наполягають, що продовжать виконувати бажання організаторів. «Нам в цілому дуже подобається рішення перейти на покришки шириною 420 мм, так як, на наш погляд, це дуже вплине на зовнішній вигляд болідів, - зазначив пан Хембері. - Є дві точки зору - одні пропонують перейти до гуми діаметром 18 або 19 дюймів, оскільки вони ближче до дорожніх автошинам, а інші нагадують, що всі наші гоночні шини володіють подібним діаметром, і тому дивним чином 13-дюймові шини виділяють F1 на тлі інших чемпіонатів. Думаю, маркетинговий відділ хотів би зберегти нинішні шини, оскільки високі боковини добре підходять для розміщення логотипів, за яке ми не повинні платити - немає лиха без добра! В цілому ми зробимо те, що від нас попросять, і спробуємо знайти рішення в будь-якому випадку».

За словами пана Хембері, організатори проти введення низькопрофільних шин з кількох причин, в першу чергу оскільки збільшиться вага дисків і зміниться вигляд болідів. «У GP2 диск стане на 4,5 кг важче, тобто істотно виросте безпружинна маса, - зазначив він. - Це проблема, і до того ж є думка, що формульні боліди повинні володіти певним зовнішнім виглядом. Покришки визначали цей момент багато років, і я не думаю, що можна знайти краще рішення. Чи будемо ми продавати більше шин, якщо будемо використовувати 19-дюймові шини в F1? Насправді, ймовірно, ні».