Pirelli знову закликає провести повноцінні тести дощової гуми

Pirelli закликала команди Formula 1 послідувати рекомендаціям комісії з розслідування аварії Жюля Бьянкі і підтримати вимогу компанії провести повноцінні випробування дощових покришок.

Після аварії Жюля Бьянкі (Jules Bianchi) була зібрана спеціальна комісія, яка запропонувала щорічно проводити тестову сесію, присвячену виключно тестам дощових шин. У Pirelli, яку пілоти критикували за характеристики гуми для мокрої траси, заявляють, що компанія не може повноцінно їх модернізувати через суворі обмеження, що стосуються тестів. Поки що, незважаючи на те, що регламент F1 передбачає виділення одного дня передсезонних тестів на роботу з дощовою гумою, істотного прогресу в цьому напрямку досягнуто не було.

В інтерв'ю Autosport директор автоспортивного відділення Pirelli Пол Хембері (Paul Hembery) заявив, що його компанія хотіла б проводити повноцінні тести дощових колес, але їй не вистачає підтримки з боку команд. «У регламенті це прописано, але цистерна з водою на трасі в Хересі - це не зовсім те, що ми мали на увазі», - сказав він, нагадавши про те, що минулого року на тестах для зрошення треку в Іспанії використовувався трактор.

«Ми думаємо, що траса "Поль-Рікар" або автодром у Фіорано були б ідеальним варіантом.  Це єдині треки, де можна зробити щось справді значуще, але їх вибір підніме інші питання. Але нам потрібно ширше дивитися на ситуацію. На нашу думку, тести дощових шин перед початком кожного сезону будуть вигідні для всіх. Команди зможуть заздалегідь продумати точки переходу з одних шин на інші, а пілоти встигнуть адаптуватися до того, як вони змінюють поведінку болідів, і якщо ми модифікуємо шини, вони зможуть оцінити ці модифікації».

На питання про те, чи допомогли переговори наблизити втілення ідеї в реальність,  Хембері відповів: «Поки що ми не бачимо якогось прогресу. Нам би хотілося цього домогтися, але це потрібно зробити вірно».