Пілот команди Mercedes Люіс Хемільтон виграв Гран-Прі Японії після старту з другого місця решітки. Він застосував стратегію, що передбачала використання шин в наступному порядку: средньожорсткі, средньожорсткі і жорсткі. Англієць вибився в лідери на старті гонки, а потім зумів забезпечити достатній відрив, щоб після двох піт-стопів виїхати на трасу, не загубивши лідерства. Завдяки сьогоднішньому прекрасного виступу він зрівнявся в Айртоном Сенною за кількістю перемог (41), а команда Mercedes завоювала восьмий дубль у сезоні.
 

Три пілоти, що фінішували після Хемільтона, реалізували іншу стратегію з двома піт-стопами: «средньожорсткі -жорсткі-жорсткі». Пілоти з першої десятки зупинили свій вибір на різних стратегіях з метою отримати тактичну перевагу за рахунок оптимальних моментів скоєння піт-стопів. Ніко Росберг, наприклад, використовував так звану «підрізування», тобто заїхав у бокси раніше своїх основних суперників, завдяки чому зміг підняти на другу позицію після того, як на страті опустився на четверте місце. Себастьян Феттель з команди Ferrari фінішував третім. Зараз теоретичні шанси на чемпіонський титул залишаються тільки у Хемільтона, Росберга і Феттеля.
 

У Японії більшість пілотів по два рази заїжджали в бокси. По три піт-стопа здійснили тільки Серхіо Перес (Force India), Данило Квят (Red Bull), Феліпе Маса (Вільямс) і Вілл Стівенс (Manor). Перес, Масса і Даніель Ріккардо з команди Red Bull були змушені здійснити піт-стопи вже на першому колі через проколи, отримані в результаті зіткнення в першому повороті. На боліді Карлоса Сайнса зламалося переднє крило, після чого на трасі залишилися осколки, які й привели до проколів, але, на щастя, без серйозних наслідків. Температура асфальту, досягнула в якійсь момент 42 градусів, була найвищою за весь уїк-енд на трасі Сузука, що ще більше ускладнило реалізацію обраних стратегій.