Після відносного затишшя в паддоку знову заговорили про шини Pirelli і перспективи появи іншого постачальника у Формулі 1.

Керівник Pirelli Motorsport Пол Хембері в одному з останніх інтерв'ю сказав, що італійські шинники не хочуть більше бути поганими хлопцями, натякаючи на критику на їхню адресу, пік якої припав на 2013 рік, коли гума швидко руйнувалася, і колеса часом навіть вибухали на трасі.

Але за всім цим обговоренням залишається осторонь інше важливе питання - чому Формулі 1 не повернути практику шинних воєн? Комерційний директор Ф1 Берні Екклстоун старанно уникає цієї теми, хоча від гонщиків все частіше чути розмови про те, що шини в Великих призах далеко не настільки хороші, як це повинно бути в чемпіонаті, який називають вершиною автоспорту.

Австралійський пілот Марк Веббер, який пішов з Ф1 в чемпіонат світу з перегонів на витривалість в кінці 2013 року, поділився своїм досвідом виступів на сліках Michelin, які він використовує в WEC. Веббер не приховував, що за кермом прототипу на шинах Michelin особисто йому пілотаж доставляє куди більше задоволення, оскільки він не повинен у кожному повороті побоюватися руйнування гуми і може атакувати на межі.

Минулого тижня керівництво Michelin в черговий раз нагадало про готовність повернутися в F1, але з тією лише умовою, щоб їм дозволили робити такі шини, які вони хочуть. Ця ідея налякала Екклстоуна, який розповів журналістам, що французькі шинники своїми сліками вбили б видовищність гонок, на відміну від Піреллі.

Але на захист Michelin виступив відомий пілот Алан Макніш, який виступав на шинах французького виробництва в Ле-Мані і в Великих призах: «У кожного є своя точка зору. Але я не згоден (з Екклстоуном), враховуючи свій досвід ... останніх 18 років».

При цьому Екклстоун цілком може розраховувати на підтримку впливових союзників, оскільки технічний директор Mercedes Педді Лоу всебічно захищає роботу Pirelli в Ф1. Всупереч думці більшості пілотів, Лоу переконаний, що Pirelli вдалося підвищити видовищність Формули.

«Я думаю, що з приходом Pirelli в Формулу 1 ми побачили набагато більш видовищні перегони», - сказав Лоу.

Він також прокоментував скарги пілотів на нездатність атакувати на межі протягом всієї гоночної дистанції: «Я думаю, що дбайлива робота з гумою була одним з важливих елементів Ф1 в минулому. Можливо, в наші дні цей фактор став більш значущим, але ж все це входить в обов'язки гонщиків».