Огляд тесту літніх шин за версією журналу «За кермом» 2016

Огляд тесту літніх шин за версією журналу «За кермом» 2016

21.03.2016

Так уже повелося, що мало хто з українських (і не тільки) автолюбителів покладається тільки на свою думку при підборі автогуми. Особливо це стосується тих випадків, коли покупець хоче вибрати краще, а виробники шин навперебій заявляють, що кращі шини саме у них! І для того, щоб з'ясувати, де ж правда, водії звертаються до порад експертів і шинних тестів, якими рас щосезону постачають різні   автомобільні видання. Одним з найбільш популярних автожурналах є « За кермом » і недавно, вони опублікували тест літніх шин, які будуть доступні на нашому ринку в 2016 році, аналізом якого ми і займемся. Чтоби у водіїв була можливість ознайомитися з результатами випробувань завчасно, перед покупкою покришок на майбутній сезон, тестування проводиться, найчастіше, у час кінця сезону або міжсезоння минулого року, коли температура повітря і погода в загальному ще дозволяє це зробити. Так і в даному випадку, тести літніх шин 2016 фактично були проведені в серпні 2015. Це нормальна практика і нічого такого в цьому немає. Адже якби експерти з автомобільних журналів проводили і публікували тестові заїзди відразу ж, то вони б або не могли робити це вчасно (тобто до того моменту коли виходить тест, все вже « перевзулися » і експертну думку мало кому цікаво), або робили б своєчасно але в неправильних умовах (тести проводилися б перед сезоном, коли температура ще занадто низька і результати були б далекі від істини). А як же тоді вчасно публікують тести новинок, запитаєте ви? Дуже просто. Більшість виробників, в такому випадку, йдуть назустріч журналам (ну і собі теж), надаючи готові шини-новинки ще до того, як вони надійдуть у вільний продаж. І подібна практика була присутня і в розглянутому в даній статті тесті.

px;">

цим нюансам ми приділили такий вплив з тієї причини, що новою моделлю, з беруть участь 12, була тільки одна – Nokian Hakka Green 2. І вона посіла перше місце в тестуванні. І якщо взяти до уваги недавні події, які розвинулися навколо виробника Nokian, то в достовірності результатів волею-неволею можна почати сумніватися. Для тих, хто не в курсі останніх подій, пов'язаних із вищезазначеним виробником, дамо невеликі пояснення (проте рекомендуємо ознайомитися з відповідною статтею). Справа в тому, що фінських шинників викрили у фальсифікації результатів тестів, за допомогою надання для тестування шин з модифікованим (в кращу сторону) складом резіносмесі, таким чином, шини, що надходять у вільний продаж, і тестовані шини однієї і тієї ж моделі відрізнялися одна від одної .

px;">

також виникають сумніви і щодо інших результатів. Вже підозріло добре виступили практично всі покришки, вироблені в Росії. Якщо вірити результатам, то виходить, що Amtel Planet EVO і Nordman SX нічим не гірше, а навіть краще преміальної моделі Continental ContiPremiumContact 5. А Cordiant Sport 3 буде краще, ніж моделі від Michelin, Bridgestone або Kumho.

px;">

звичайно ж, цілком можливо, що інженери, наприклад, компанії Amtel, дійсно застосували ряд поліпшень за допомогою Pirelli і добилися таких видатних результатів, однак це повинно було безсумнівно відбитися на вартості готової шини, але цього не сталося. Континенталь майже вдвічі дорожче нової моделі від Амтел, яка випередила (нібито) розробку німецьких шинників на цілих три сходинки. А цей факт викликає ряд логічних запитань. Аналогічна ситуація і з покришками Кордіант, які залишили позаду моделі світових лідерів Bridgestone та Michelin.

px;">

У будь-якому суча, рішення про те, чи довіряти тестам різних шинних видань чи ні, приймати саме вам. Ми ні в якому разі не хочемо сказати, що всіма тестами не можна вірити. Брати до уваги результати подібних випробувань, звичайно ж, можна і навіть потрібно. Однак слід розуміти, що це дуже дієвий інструмент для маніпулювання уподобаннями автовласників і у деяких автожурналах або виробників шин може виникнути спокуса цим інструментом скористатися. Тому постарайтеся приділити процесу підбору гуми і аналізу тестів трохи більше часу, а не довіряти першій-ліпшій рекомендації. Прочитайте кілька тестів даної моделі від різних журналів, проконсультуйтеся в декількох шинних центрах і почитайте відгуки про вподобану модель. Таким чином ви забезпечите себе всім необхідним для того, щоб дати об'єктивну оцінку шині і прийняти зважене рішення щодо покупки.