ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
Графік роботи: Пн.-Сб. з 9-00 до 20-00
Нд. з 09-00 до 18-00

Всесезонні шини

Знайдено товарів: 2364
SEZON Сезон: всесезонні
Підбір шин за:

Популярні розміри

Бренд

Ширина

Всі

Висота

Всі

Тип шипування

марка

модель

рік

модифікація

З приходом осені настає похолодання. Середньодобова температура повітря знижується. Приходить час для заміни літніх шин на зимові. Для чого потрібні зимові шини, якщо колись такого поділу не існувало?


ОСОБЛИВОСТІ ЗИМОВИХ ПОКРИШОК


На якій би шинний сайт ви не потрапили, скрізь зустрінете ці знайомі слова: зимові або літні шини. Встановивши фільтр в підборі шин, Ви зможете відразу ж визначитися з моделями, які потрібні для теплої або холодної пори року.


У чому ж полягає основна особливість зимових покришок?


  • Створені виключно для холодної пори року
  • Мають відмітний малюнок протектора і склад гумової суміші
  • Забезпечують безпеку на холодному, засніженому і зледенілому дорожньому покритті

Створені виключно для холодної пори року


Поліпшення тягових властивостей шин на холодною сухою, вкритій або засніженій дорозі можливо різними способами. З потеплінням і підвищенням температури повітря понад + 7° С приходить погіршення експлуатаційних характеристик зимових шин. Що, в свою чергу, призводить до зниження рівня безпеки.

У законодавствах багатьох країн передбачені штрафні санкції при експлуатації авто на літніх шинах взимку. Це створює загрозу для учасників дорожнього процесу. Збільшується гальмівний шлях, тяга знижується.


Мають відмітний малюнок протектора


Дивлячись на протектор шини, багато автолюбителів точно відокремлюють зимову шину від літньої. Візерунки, розташовані на біговій доріжці, досвідченому водієві підкажуть, для якого сезону призначена дана покришка, на якій дорожній поверхні її краще використовувати.

Все в дизайні має значення: наявність або відсутність шипів, форма і зовнішній вигляд прорізів, виїмки на бічних шашках, канавки всередині блоків і т. д.

Для зимових шин характерна наявність хвилеподібних ламелей, які забезпечують жорсткість або рухливість блоків. Краї таких ламелей створюють додаткові зачепи. Це поліпшує зчеплення на зледенілих і засніжених дорогах.


Захист від шуги


Ризик виникнення шуги дуже схожий на аквапланування. Це таке ковзання по сльоті. Небезпека втратити зчеплення пов'язано з тим, що пляма контакту не встигає очищатися, що призводить до заносу і можливої дорожньо-транспортної пригоди.

Щоб захистити себе від подібного ефекту і максимально знизити ризик виникнення шуги, слід дотримуватися основних заходів безпеки:


  • Використовувати сезонні шини для зими
  • Стежити за станом протектора і його залишкової глибиною
  • Дотримуватися безпечної дистанції і швидкісного режиму

Гумова суміш для зимових шин


Створення компаунда для моделей на зиму процес більш складний, ніж для літніх шин. Крім сухий і мокрій дорожній поверхні шини повинні забезпечувати ефективне пересування по вкритій льодом, пухкому і укоченому снігу, сльоту та бруду.

Тому до складу гумової суміші включають більше інгредієнтів. Так, у складі можна зустріти натуральні масла і смоли, які надають підвищену м'якість гумі, в тому числі, в прес-релізах вказуються олія соняшника, кульбаби, ріпаку.

Досить великий вплив на експлуатаційні характеристики надає вміст у складі гуми силіки. Завдяки цьому шина стає більш еластичною, комфортною при пересуванні, з поліпшеними зчіпними характеристиками на мокрій дорозі.

Додавання певних полімерів покращує зчіпні характеристики на льоду і снігу. Примітно, що в деяких моделях можна зустріти так звані «мікро шипи» - частинки, що виконують роль шипування. Деякі додають для цього шкаралупу волоського горіха.

У разі шипованих покришок виробники застосовують компаунд, що складається з двох шарів, один з яких, будучи більш жорстким, забезпечує утримання шипів. Другий, зовнішній і м'який, сприяє підвищенню тягово-зчіпних властивостей.

Стосовно до зимових покришок, говорити про еко шини не доводиться. Однак до складу нерідко додається кукурудзяний крохмаль, що знижує опір коченню, і як наслідок, такий важливий показник як паливна економічність.

До складу гумосуміші конструктори додають інгредієнти, що зберігають еластичність протектора навіть при критично низьких температурах. Для деяких моделей шипованих шин, наприклад, виробники використовують двошаровий компаунд, в якому кожен з шарів має свою, відмінну від іншого, рецептуру.


Безпека зимових шин


На ринку автошини для зими зустрічаються трьох основних груп:

  • З шипами - забезпечують надзвичайно надійне зчеплення з накатаним снігом та льодом. Цей тип збільшує можливість автомобілів з переднім приводом проходити крутіші схили. Однак на сухому асфальті, мокрому покритті та м'якому снігу вони мають свої недоліки: погіршується зчеплення, збільшується гальмівний шлях та посилюється шум. Цей варіант підходить для частого використання у заміських поїздках;
  • Без шипів (зазвичай називаються "липучкою") - показують відмінні результати в демісезонному періоді, але не підходять для їзди по льоду та укоченому снігу. Вони менш галасливі, але зменшують можливість автомобілів із переднім приводом проходити круті схили. Підійде для використання у міських умовах;
  • Під шип - мають спеціальні місця для установки шипів. Такий тип є більш економічним у порівнянні з шипованими, проте ефективність їх використання нижче в порівнянні зі звичайними не шипованими, і самі шипи менш надійно утримуватись на місці, ніж заводські шиповані.

Кожна з цих груп розрахована виробникам для експлуатації на певній дорожньої поверхні.

Обираючи шини, обов'язково слід враховувати кліматичні умови вашого регіону, і дорожнє покриття, на якому Вам доведеться частіше за все їздити.


Скандинавські

Даний вид шин орієнтований на найсуворіші і екстримальні дорожні умови взимку. Якщо найбільш частим покриттям є лід, то Вам слід придивитися саме до цього виду.

Відрізнити його нескладно. В першу чергу, це шипована гума. Шип, який часто називають «цвяшком», забезпечує виняткову зчеплення з зледенілій дорогою.

Скандинавські нешиповані покришки примітні щільною ламелізаціі протектора. Безліч ламелей має велику кількість гострих країв, які ефективно чіпляються за зледенілу і засніжену дорогу.

В цілому такі покришки виготовляються з м'якої гуми, дизайн моделі більш агресивний.

Середньоскандинавскі

Головною перевагою даного типу шин є засніжена дорожня поверхня. Поведінка на льоду буде значно вище, ніж у «європейок», але гірше, ніж у «скандинавських» шин.

Кількість ламелей трохи менше, ніж у шин, спроектованих для суворих зимових умов.

Якщо Ви проживаєте в регіоні з мінливими погодними умовами, то даний вид може стати тією «золотою» серединою, яка зможе забезпечити безпечне пересування на всіх зимових дорогах.

Європейські

Такі зимові шини виробляються для країн з м'якими зимами. Шина володіє більш жорстким протектором. Число ламелей буде значно меншим, ніж у «скандинавок». Вони будуть гірше виглядати на льоду і снігу, але значно краще на сухій і мокрій дорозі.

Основна дорожня поверхня, на яку розраховані такі покришки - міські умови з добре розчищеними дорогами. У «європейок» чудову поведінку на мокрих дорогах і сніговій каші. Ширші окружні канали покликані до ефективного та швидкого відведення снігових мас і води з робочої зони. Оптимальна температура для таких шин - близько 0° С.


Під шип


Якщо Ви купили шини під шип, але не плануєте проводити ошиповку, то не варто від них очікувати високих експлуатаційних властивостей на льоду. Відсутність шипів і зменшена довжина ламелей не дозволять забезпечити чудове зчеплення на зледенілій і засніженій дорозі.


ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЛІТНІ ШИНИ ВЗИМКУ, А ЗИМОВІ ВЛІТКУ


Їздити на літніх шинах взимку небезпечно. І це твердження вже давно ніхто не ставить під сумнів. Перша зимова шина була створена в 1934 році фінською компанією Nokian. Ще тоді фахівці компанії зрозуміли, що для зими потрібні інші шини, які зможуть забезпечити безпечне пересування при досить низьких температурах.


Взимку на літній гумі


Зчеплення між літньої покришкою і дзеркальною поверхнею льоду не буде. Як наслідок, автомобіль занесе. І чим вище буде швидкість автомобіля, тим сумніше можуть бути наслідки.

Відсутність ламелей, крайок-зачепів не дозволять протектору якось зачепитися за білі ділянки дороги (будь-то сніг або лід). Екстрено загальмувати на таких шинах теж не вдасться.


Влітку на зимовій гумі


Експлуатувати влітку зимові шини не рекомендується. При високих температурах повітря м'який компаунд дуже швидко прийде в непридатність.

Гальмівний шлях на сухому асфальті буде занадто довгим. При їзді в дощ шини можуть не впоратися з ефектом аквапланування і «спливуть».

Низька продуктивність буде при їзді на шиповану гуму по сухому гарячому асфальту. Додатковим ефектом стане підвищений рівень зовнішнього шуму і пошкодження дорожнього покриття.

Якщо в силу різних причин Вам довелося використовувати покришки не по сезону, то слід дотримуватися найпростіші заходи безпеки:


  • Невисока швидкість
  • Збільшена дистанція з авто попереду
  • Не заїжджати в калюжі і на лід

Коли міняти літні шини на зимові


Напередодні зимового сезону потурбуйтеся про сезону заміну шин. Перевірте, буде потрібно Вам купувати новий комплект гуми або можна ще в цьому році поїздити на торішньому.

Час для правильної перевзування визначають за двома показниками:


  • Дата на календарі
  • Середньодобова температура повітря

МІНЯЄМО ЛІТНІ ШИНИ НА ЗИМОВІ ЗА КАЛЕНДАРЕМ


Рекомендований час для заміни сезонних покришок - 1 жовтня. Якщо Ви визначилися, що будете купувати новий комплект, то купити покришки зимові краще заздалегідь, щоб встигнути до жовтня замінити гуму.

Наскільки важливо провести заміну саме 1 жовтня?


МІНЯЄМО ЛІТНІ ШИНИ НА ЗИМОВІ ЗА ТЕМПЕРАТУРОЮ ПОВІТРЯ


Сезонна заміна шин в жовтні не завжди раціональна, так як важливі погодні умови і середньоденна температура повітря протягом тижня.

Якщо стовпчик термометра поступово знижується до позначки +7 градусів і нижче - це точний сигнал до необхідної заміни шин.


ПОПУЛЯРНІ МОДЕЛІ ЗИМОВИХ ПОКРИШОК


Якщо Ви не знаєте, які автомобільними шинами вибрати на зиму, пропонуємо Вам перелік популярних моделей:

ПЕРЕВАГИ КУПІВЛІ НА PROKOLESO.UA


В інтернет-магазині prokoleso.ua Вас чекає широкий асортимент зимових шин для легкового автомобіля, позашляховика, мікроавтобуса.

Купити в Києві зимову гуму або Запоріжжі, Миколаєві онлайн цілком реально з інтернет-магазином Проколесо. Чому слід купити гуму у нас, якщо Ви проживаєте в таких містах, як Одеса, Харків, Дніпро, дізнайтеся нижче.


Чому варто купувати зимові шини на prokoleso.ua?

Обирайте зручно

Купити зимову гуму в інтернет-магазині легко. На сайті розміщено зручний сервіс з підбору зимових шин. Скористайтеся фільтром. Тут ви знайдете такі необхідні параметри, як:

    • Бренд,
    • Сезон,
    • Висота,
    • Ширина,
    • Діаметр,
    • Ціна

Налаштовуючи фільтр на свій розсуд, Ви зможете побачите всі моделі, які є в наявності на даний момент, і які відповідають вашим критеріям.

PROKOLESO.UA інтернет-магазин зимових шин, літніх та всесезоних.

Ви можете купити зимові шини у Києві чи іншому місті, оформивши доставку під час покупки.

Купуйте вигідно

Зимові покришки купити без переплат можна на нашому сайті. При оформленні замовлення Вас чекають доступні ціни на більшість товарів.

Для брендів, за якими ми є офіційним представником на території України, ціни значно нижчі за середньоринкові.

Наш офіційний статус підтверджують Сертифікати, розташовані біля моделей автошин.

Отримуйте Гарантію виробника

На сайті prokoleso.ua Вас чекає виключно оригінальна продукція, ввезена на територію України офіційно, що підтверджується виданими Сертифікатом відповідності.

Завдяки цьому на всі шини, куплені в нашому інтернет-магазині, поширюється 3-річна Гарантія виробника. Дана Гарантія діє протягом 5 років з дня виготовлення і поширюється на заводський брак.

Доставляємо по всій території України

Зимова гума в Києві або будь-якому іншому місті доступна завдяки доставці товару по всій території України через мережу партнерських точок видачі, власні склади, філії компанії.

Також забрати шини можна в найближчому до Вас відділенні перевізника Нова Пошта або Інтайм.

Оплатити зручним способом

Для зручності наших клієнтів ми пропонуємо оплачувати одним з декількох способів на Ваш вибір:

    • готівкою
    • банківською картою
    • передоплата
    • частинами

Детальніше ознайомитися з умовами доставки та оплати можна на сайті.


Топ виробників шин у світі

Згідно з рейтингами найпопулярнішими виробниками шин є:
1. Firestone • 2. Bridgestone • 3. Doublestar • 4. HiFly • 5. Premiorri • 6. Taurus • 7. Kumho • 8. Росава • 9. Nokian • 10. Laufenn

Найпоширеніші посадкові діаметри у автошин

R13R14R15R16R17R18R19

У яких містах я можу отримати шини?