літні

обрані параметри:
Сезон: літні
Підбір шин за:

Ширина

Всі

Висота

Всі

Діаметр

Всі

Сезон

Бренд

Тип шипування

Індекс швидкості

Індекс навантаження

Тип посилення

марка

модель

рік

модифікація

Знайдено 3020 з ціною від 840 ₴ до 22704 ₴
Сортувати:

Прихід весни - це не тільки час пробудження природи. Це період, коли потрібно робити заміну зимових шин на літні. І якщо досвідчені автолюбителі точно знають, коли і для чого необхідно міняти зимові шини на літні, то для багатьох це досі актуальне питання.


ОСОБЛИВОСТІ ЛІТНІХ ПОКРИШОК


Вже не залишилося, напевно, продавців шин, які на своїх сайтах не вказують сезонність гуми. Такий фільтр допомагає водієві визначитися з необхідною моделлю, яка зможе повністю задовольнити його потреби.

У чому ж полягає основна особливість літніх покришок?


 • Створені виключно для теплої пори року
 • Мають відмітний малюнок протектора і склад гумової суміші
 • Забезпечують безпеку на теплом і гарячому дорожньому покритті

Створені виключно для теплої пори року


Конструктивні особливості літніх автошин дозволяють поліпшити тягово-зчіпні характеристики автомобіля на мокрому і сухому асфальті. При зниженні температури повітря нижче + 7° С експлуатаційні характеристики такої шини знижуються. І, відповідно, зменшується рівень безпеки.

Не випадково в ряді країн водій може бути оштрафований при їзді на літніх шинах взимку, так як створює загрозу на дорозі для інших транспортних засобів і пішоходів. Розгінні характеристики автомобіля стають нижче, а гальмівна дистанція довша.


Мають відмітний малюнок протектора


Дизайн шини здатний багато про що розповісти автолюбителю. В першу чергу, можна безпомилково відрізнити літню шину від зимової. Тому малюнок протектора - це не тільки зовнішня краса і майстерність дизайнерів.

Розмір блоків, глибина окружних і міжблочних каналів, напрямок прорізів, округлість плечових зон - все це додає шині певні експлуатаційні характеристики.

Велике значення конструктори всіх торгових марок приділяють зниженню ризику аквапланування. Важливість цього показника увійшла навіть в європейську маркування. Купуючи шини, звертайте увагу на клас зчеплення на мокрій поверхні, який позначається буквами англійського алфавіту. Найвищим вважається клас А.


Захист від аквапланування


Ризик виникнення аквапланування відбувається тоді, коли рівень води піднімає шину над дорогою, перешкоджаючи зчепленню. Це відбувається зазвичай на критичній швидкості, коли вода не встигає виводитися з робочої зони. Подібний ефект можливий при їзді по глибоких калюжах на високій швидкості і при невеликій залишковій глибині протектора.

Якщо Ви плануєте їздити в період сильних дощів, то рекомендується враховувати такі погодні умови при виборі гуми. Найбільш безпечними будуть «дощові шини» з супер розгалуженої дренажною системою і великим об'ємом водовідвідних каналів.

Якщо на протекторі Ви бачите велику кількість всіляких насічок, прорізів, канавок. І при цьому вони все досить глибокі і широкі, розташовані від центрального ребра до плечових зон, можна зробити висновок, що відведення води буде відбуватися швидко і ефективно.


Гумова суміш для літніх шин


Для того щоб покришка була зносостійкого, не "танула" на гарячому асфальті, її виготовляють з міцної гуми. В її складі обов'язково присутній великий вміст каучуку. Тому шини для літа, на відміну від зимових, мають більш високий показник жорсткості по Шору.

Досить складна рецептура, десятки компонентів, спосіб змішування дозволяють створити такий компаунд, який зможе показувати найкращі експлуатаційні характеристики в певних температурних умовах.

Зниження зчіпних властивостей літніх шин на зимових дорогах пов'язаний з тим, що при низьких температурах протектор починає за своєю структурою бути схожа на пластик, дубіти і розтріскуватися.


Безпека літніх шин


Виробники покришок пропонують не тільки шини різної сезонності, а й різної спеціалізації, розраховані на будь-які дорожні покриття.

Якщо Ви хочете добитися максимальної безпеки, то слід враховувати покриття доріг, на яких Ви будете їздити.


Позашляхові


Наприклад, при частій їзді по бездоріжжю, слід вибирати шини з агресивним протектором, позашляхові. Зовні це великі, жорсткі шашки в поєднанні з широкими окружними виїмками. Усередині яких можуть розташовуватися спеціальні «камневиталківателі», що перешкоджають застреванию дрібних камінчиків всередині бігової доріжки. У таких покришок, як правило, більш висока витрата палива, і високий показник зовнішнього шуму.


Спорт


Наявність одного або декількох центральних ребер подарують власникові таких покришок хорошу курсову стійкість і керованість при їзді по прямій. Такі шини будуть гідно оцінені, якщо основним дорожнім покриттям виступають шосейні траси. Підійдуть для любителів швидкісної їзди і автомобілів спортивної спрямованості. Чим менше на протекторі Ви бачите насічок і прорізів, тим більше спортивними є ці шини. Його завдання забезпечити високі тягово-зчіпні характеристики на сухому, а не мокрому асфальті.

Наприклад, сліки - це абсолютно гладкі шини, які взагалі не мають ніяких канавок. Призначені для гоночних автомобілів.


Комфорт


При їзді по дорогах загального користування рекомендується вибирати шини комфорт. Вони дозволяють забезпечувати високий рівень безпеки на сухих і мокрих дорожніх поверхнях. Мають досить прорізів на своє бігової доріжки.


Еко


Ще одним типом літніх шин вважаються покришки «еко», які з'явилися порівняно недавно. Така шина дозволить водієві авто знизити витрату споживаного палива, зменшити кількість шкідливих викидів. Для того щоб домогтися такого результату, виробники використовують різні сучасні технології, включають до складу компаунда спеціальні інгредієнти, які позитивно впливають на навколишнє середовище, знижують вагу шини.


ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗИМОВІ ШИНИ ВЛІТКУ, А ЛІТНІ ВЗИМКУ


Теза, що автомобіль - засіб пересування, як і раніше не втрачає своєї актуальності. Тільки на наших дорогах таких засобів з кожним днем ​​стає все більше і більше.

Зростають і вимоги автолюбителів до вибору авто і автомобільної гуми. Уже мало просто доїхати з пункту А в пункт Б. З ростом вимог водіїв до швидкості, комфорту, зовнішнім шуму зростає необхідність удосконалювати моделі, пропонуючи більш безпечні покришки.

Вже менше водіїв вибирають собі просто нову гуму, тому що набридло їздити на «лисій». Вибір стає більш усвідомленим, а підбір грамотним. Тому в європейських країнах навіть ті, хто хоче купити б/в гуму, не зможе цього зробити, якщо глибина протектора менше 4 мм. А з глибиною 1,6 мм їздити заборонено.


Взимку на літній гумі


Літня гума при знижених температурах починає розтріскуватися. Відсутність еластичності не зможе забезпечити безпеку на льоду. Екстрене гальмування авто з такими шинами на дорозі в годину пік точно стане причиною аварії.

Пляма контакту буде занадто малим, щоб зробити зчеплення надійним. Довжина гальмівної дистанції значно зросте.


Влітку на зимовій гумі


Для зимової гуми найбільш небезпечною є дощова погода при високій температурі повітря. І якщо щільно ламелізована протектор ще якось може впоратися з невеликою водяною плівкою на дорозі. Те при підвищенні температури вище + 7° С експлуатаційні властивості шини знижуються, а довжина гальмівного шляху стає менше.

Експерти відзначають, що зимова шина значно м'якше літньої. Тому при їзді по сухому гарячому асфальту стирання протектора відбувається швидше.

Наявність шипів здійснює негативний вплив на асфальтове покриття. При цьому підвищується рівень шуму в салоні, при необхідності швидко загальмувати не вдається.

Якщо Вам довелося експлуатувати шини не по сезону, дотримуйтесь елементарних заходів безпеки:


 • Намагайтеся їхати на мінімальній швидкості
 • Збільшуйте дистанцію між найближчим автомобілем
 • Намагайтеся об'їжджати великі калюжі і обмерзлі ділянки дороги

Коли міняти зимові шини на літні


Сезонна перевзування не повинна відбуватися спонтанно. Бажано заздалегідь визначитися, чи потрібно до літнього сезону купувати новий комплект гуми, або можна їздити на торішньому.

Існує два правила, що визначають час сезонної заміни шин. Це:


 • Календар
 • Температура повітря

МІНЯЄМО ЗИМОВІ ШИНИ НА ЛІТНІ ЗА КАЛЕНДАРЕМ


Час для сезонної заміни шин за календарем - 1 березня. Якщо Ви плануєте купити літні шини, то заздалегідь оформіть замовлення, щоб мати можливість вчасно провести переобувку.


МІНЯЄМО ЗИМОВІ ШИНИ НА ЛІТНІ ЗА ТЕМПЕРАТУРОЮ ПОВІТРЯ


Погода щороку влаштовує нам всілякі сюрпризи, то в квітні сніг випаде, то в лютому вже тепло. Тому робити заміну шин строго за календарем не завжди розсудливо.

Дата 1 березня обрана не випадково. Приблизно в цей період середньодобова температура повітря наближається до позначки +7 градусів. Це і є та межа, коли зимові шини стають менш безпечними, і їх потрібно замінити на літні.


ПОПУЛЯРНІ МОДЕЛІ ЛІТНІХ ПОКРИШОК


Якщо Ви не знаєте, які літні шини вибрати, пропонуємо Вам перелік популярних моделей.


ПЕРЕВАГИ КУПІВЛІ НА PROKOLESO.UA


В інтернет-магазині prokoleso.ua Вас чекає широкий асортимент літніх шин для легкових, позашляхових автомобілів, а також для мікроавтобусів і пікапів.

Купити гуму в Одесі, Запоріжжі онлайн стало можливим з інтернет-магазином Проколесо. Чому слід купити шини у нас, якщо Ви проживаєте в таких містах, як Київ, Харків, Дніпро, дізнайтеся нижче.


Чому варто купувати літні шини у нас?


 1. Зручний вибір онлайн

 2. Якщо Ви любите самостійно підходити до питання вибору літніх шин, для Вас створений зручний сервіс. У фільтрі розташовані найнеобхідніші параметри, такі як:

  • Бренд,
  • Сезон,
  • Висота,
  • Ширина,
  • Діаметр,
  • Ціна

  Налаштуйте фільтр на свій розсуд, і виберіть з доступних моделей шину, максимально відповідну Вашим вимогам.

 3. Вигідна ціна

 4. Якщо Ви віддаєте перевагу купувати шини для літа без переплат, оформлюйте замовлення на prokoleso.ua. На більшість брендів Вас чекають доступні ціни. Ексклюзивно низькі ціни на шини торгових марок, які наша компанія представляє в Україні.

  Сертифікати, які підтверджують наш офіційний статус, розміщені біля моделей автошин.

 5. Гарантія виробника

 6. У нашому інтернет-магазині продається виключно оригінальна продукція, яка завозиться на територію України офіційно. Про що виданий Міністерством економічного розвитку і торгівлі України Сертифікат відповідності.

  Тому на всі шини, куплені на prokoleso.ua, поширюється заводська гарантія протягом 3 років з моменту виробництва.

 7. Доставка по всій території України

 8. Купуючи шини в нашому інтернет-магазині, Ви можете вибрати кінцевий пункт доставки - одну з точок видачі або відділення Нової пошти.

 9. Різні способи оплати

Всі клієнти нашого інтернет-магазину можуть вибрати на свій розсуд один із способів оплати, включаючи готівковий або безготівковий розрахунок, передоплату і покупку частинами.

Більш детально ознайомитися з умовами оплати і доставки можна тут.