ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
Графік роботи: Пн.-Сб. з 9-00 до 18-00
Нд. - вихідний

Огляд зимових легковантажних шин

02.10.2023

Автомобільний транспорт складається із великої кількості різних модифікацій легкових автомобілів, кросоверів, джипів та мікроавтобусів. Останні оснащуються спеціальними шинами, що є специфічною модифікацією легкових і вантажних шин. Мікроавтобуси перевозять вантажі та пасажирів. Навантаження на легковантажні шини, як правило, зростає до півтори тонни на одне колесо. Отже вони повинні бути виконані з урахуванням більшої несучої ваги та інтенсивності експлуатації. Такі шини повинні бути надійними, довговічними та керованими. Комерційний транспорт повинен безпечно здійснювати перевезення, а встановлені шини не повинні завдавати водію зайвого клопоту.

З огляду на вищевказані нюанси до легковантажних шин пред'являються вимоги:

  • посилений каркас;

  • легка керованість;

  • підвищена маневреність;

  • хороше зчеплення на асфальті;

  • стійкість на сухому та мокрому ґрунті;

  • прохідність на бездоріжжі;

  • тривалий термін служби;

  • надійність при тривалих подорожах;

  • особливий термостійкий склад резиносуміші, як у теплу, так і в холодну пору року.

У виробництві легковантажних шин застосовується міцніший каркас і міцна гумова суміш, а важливим моментом в обслуговуванні таких шин є регулярний контроль тиску.

Зимові шини, як для легкових, так і для комерційних автомобілів виготовляються з гумової суміші з додаванням спеціальних натуральних масел та смол. Такі компоненти здатні зробити компаунд більш м'яким та морозостійким.

Давайте розглянемо найпопулярніші моделі зимових шин для легковантажних авто:

Taurus 201 LT

Ця модель належить сербському виробнику, що входить до концерну Michelin.

Симетричний протектор має можливість ошипування та відрізняється довговічністю, а також стійкістю до деформацій. Потужні блоки протектора надійно чіпляються за будь-який тип дорожнього покриття, холодний асфальт або снігове полотно з крижаними ділянками.

Неспрямованість протекторного малюнка підвищує прохідність у різноманітних зимових умовах і на твердих ґрунтах, а полімерний склад гумової суміші зберігає м'якість у сильні морози.

Високий ступінь ламелізації перешкоджає ковзанню на льоду та мокрому холодному асфальті.

Надійність шини підвищена за рахунок застосування радіальної конструкції каркасу та потужних боковин, завдяки чому вдалося збільшити вантажопідйомність.

Унікальні хвилеподібні канавки сприяють відводу води та снігу із центральної зони назовні, підвищуючи прохідність у снігову погоду або в період відлиги. Taurus 201 виробляється в типорозмірах для сучасних мікроавтобусів та пікапів.

 Wintech Van

Легковантажні шини з протектором, що не шипується, призначені для використання в зимову пору року.

Симетричний дизайн дозволяє встановити покришку в будь-якому напрямку та на будь-яку вісь мікроавтобуса та забезпечити високий рівень їздового комфорту, навіть за умови сильних снігопадів чи ожеледиці. Протектор відрізняється високою тягою та короткою дистанцією гальмівного шляху на снігу. Глибокі канали забезпечать швидке сніго- та водовідведення, блокуючи втрату керованості та слешпленінг.

Спеціальні елементи в блоках протектора отримали назву «снігові кишені», що доповнюють дію ламелей та забезпечують покращений розгін на снігу. Система кільцевих та поперечних каналів поглинає сніг та виводить його із зони контакту протектора з дорогою, гарантуючи стійкість транспорту.

Широка та плоска пляма контакту розподіляє навантаження по всій протекторній зоні, внаслідок чого шина не нагрівається та рівномірно зношується, незмінно зберігаючи робочі характеристики протягом усього терміну служби.

Виготовляється зимова шина Viking WinTech Van у 12 типорозмірах, включаючи популярні 185R14C, 205/65R16С, 235/65R16С та ін.

Doublestar Winterking DW06

Зимові шини із потужним скандинавським дизайном. Великі блоки протектора розташовані в чотири ряди щільно прилягають до дорожнього полотна, гарантуючи відмінну тягу та зчеплення. Навіть на крижаних ділянках шина впевнено утримує автомобіль завдяки великій площі зіткнення та величезній кількості гострих граней. Таким чином, безпека руху зберігається на високому рівні і не знижується інтенсивність перевезень навіть коли в країні сильна негода. Великі блоки прямокутної форми плечових зон розподіляють навантаження по всьому колу, виключаючи перегрів шини та температурні деформації. Гумова суміш виготовлена із застосуванням натуральних смол за спеціальною технологією змішування. Така особливість сприяє кращій адгезії протектора та більш тривалому терміну служби. Посилена боковина знижує вплив гістерези, покращуючи паливну економічність. Doublestar Winterking DW06 розрахований для північних регіонів Європи з низькими температурами.

Rosava Snowgard Van

Зимові шини призначені для комерційного транспорту мікроавтобусів, невеликих вантажівок. Модель має продуманий дизайн та збалансовані показники керованості.

Власники мікроавтобусів характеризують ці шини, як надійні, довговічні та керовані на снігу, льоду, мокрому асфальті на міських та заміських трасах. Наведені переваги є дуже актуальними для комерційних вантажних або пасажирських перевезень. Симетричний протектор демонструє чудову безперервну тягу та впевнене маневрування.

При розробці покришки одним з головних завдань було досягнення щільного зчеплення на обмерзлих ділянках і на дорогах, що розтали від снігу. Цю проблему вдалося вирішити за рахунок оснащення протекторних блоків великою кількістю різноспрямованих ламелей. Ці тонкі прорізи мають зигзагоподібні стінки і багаторазово збільшують кромковий ефект, дозволяючи транспортному засобу розганятися без ковзання і гальмувати без блокування коліс.

Глибокі поздовжні канали працюють у співдружності з поперечними канавками та очищають контактну зону від снігової шуги. Посилена боковина витримує інтенсивні навантаження та забезпечує тривалий термін експлуатації.

У складі компаунду Rosava Snowgard Van містяться натуральні компоненти ароматичних олій, що підвищують низькотемпературну еластичність протектора.

Ці шини є недорогим, але вигідним придбанням.

Повернення до списку