ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
Графік роботи: Пн.-Сб. з 9-00 до 18-00
Нд. - вихідний

Огляд преміальних зимових шин

04.09.2023

Вибір зимових шин є дуже відповідальним етапом для кожного автовласника. Якщо в літню пору року «сюрпризи» на дорогах можуть виглядати тільки у вигляді калюж, вибоїн і сильно розігрітого асфальту, що часом пливе, то взимку на нас чекає сніг, крига, мерзлий грунт, сльота і т.д., які можуть викликати набагато більші незручності. Тому, перш ніж оснастити свій транспорт зимовою гумою, до її вибору потрібно підходити досить ретельно, зважуючи всі за і проти, враховуючи погодні та дорожні умови, а також інтенсивність експлуатації автомобіля в міських або заміських межах.

Шиновиробники щорічно оновлюють асортимент зимових моделей, пропонуючи споживачам різні модифікації покришок, орієнтованих на м'яку або більш сувору погоду холодної пори року.

Багатьом відомо, що зимова гума виробляється у двох модифікаціях – європейській для малосніжних та теплих зим та скандинавській для засніжених та низькотемпературних регіонів.

У нашій країні помірно-континентальний клімат, для якого характерні, як періоди відлиги з дощем і мокрим снігом, так і досить рясні снігопади і періодичні заморозки.

Цей огляд присвячений асортименту найбільш популярних, перевірених часом та нашими дорогами зимових шин преміального сімейства найбільших та найпотужніших виробників, а саме:


Ця модель відноситься до нешипованих шин європейського типу, призначених для впевненої та безпечної їзди на холодній та мокрій дорозі, снігу та льоду. LM005 вийшла на ринок у зимовому сезоні 2019/2020 та замінила Blizzak LM001 Evo. Розробники стверджують, що завдяки вдосконаленому спрямованому протектору та оновленому компаунду, виробленому за фірмовою технологією NanoPro-Tech TM, вдалося посилити продуктивність і в цілому збалансувати основні показники.

NanoPro-Tech TM дозволяє застосувати більшу кількість силіки в робочому складі гумової суміші, завдяки чому компаунд залишається еластичним і м'яким, навіть при сильних заморозках і забезпечує ефективну тягу на засніженій або мокрій дорозі, а розгалужена система гідроканалів сприяє швидкому очищенню контактної зони, особливо це важливо під час відлиги.

Висока продуктивність Blizzak LM005 підтверджена багатьма тестами, здійсненими авторитетними європейськими виданнями. Так, наприклад, експерти німецького журналу Auto Motor und Sport порівняли LM005 з десятьма аналогічними моделями та привласнили оцінку «дуже добре» за неперевершені показники гальмування на снігу та мокрому асфальті.

Bridgestone Blizzak LM005 виробляється в найширшому асортименті розмірностей від компактних легкових автомобілів до кросоверів з посадочними діаметрами коліс в діапазоні R14-R22.

 Ice GUARD SUV G075

Ця модель вийшла на ринок понад п'ять років тому і здобула визнання власників кросоверів завдяки високим зчіпним властивостям і швидким гальмуванням на крижаній чи слизькій поверхні.

Яскраво виражений агресивний протектор із потужними блоками центральної та плечової зони зводить покришку в сегмент «скандинавок», здатних справлятися із найскладнішими зимовими перешкодами. Гострі грані та множинні кромки ламелів формують надійний зачіп на слизькій поверхні, гарантуючи стійкість на слизькій дорозі та впевненість входження в поворот, навіть незважаючи на високий центр ваги SUV та CUV. Крім того, ламелі мають тривимірну конструкцію для підвищення маневреності на щільно вкатаному снігу та розчищеному мокрому чи холодному асфальті.
Ще однією інновацією Yokohama IceGUARD SUV G075 є особливий склад гумовоі суміші, що містить вкраплення білого гелю та спеціальних мікробульбашок, що адсорбують вологу із зони контакту покришки з дорожнім полотном. Така технологія працює подібно до губки. Поглинаючи водяну плівку, що утворюється між блоками та дорожнім полотном, зчеплення стає надійнішим. Також фахівці застосували в компаунді спеціальний полімер, що не замерзає. Це дозволяє покришці зберігати еластичність навіть при особливо низьких температурах, зберігаючи високий рівень продуктивності, навіть при мінус 20 градусах морозу і нижче. Незважаючи на «арктичність» покришки інженерам вдалося знизити опір коченню та збільшити загальний ресурс. І якщо експлуатувати покришку в відповідних умовах та вчасно демонтувати перед літнім періодом, термін її служби складатиме не один і не два сезони. Yokohama IceGUARD SUV G075 виробляється в типорозмірах від R15 до R21 та охоплює аудиторію від компактних кросоверів та мінівенів до преміальних позашляховиків.

Nokian Snowproof 2

Обидві моделі належать до зимових шин європейського типу, призначених для використання в країнах Центральної Європи, де переважає м'який зимовий клімат. Сильними сторонами Tyres Snowproof 2 та Nokian Tyres Snowproof 2 SUV із спрямованим дизайном є ефективність роботи на снігу, сльоті, мокрому асфальті. У таких умовах покришки виявляють відмінні реакції на повороти керма, забезпечуючи передбачувану поведінку транспортного засобу в будь-яких дорожніх та погодних умовах м'якої зими як у міському трафіку, так і на магістральних дорогах. Переважними сторонами моделей є високі дренажні здатності, що роблять їх одними з найефективніших на мокрих дорогах.

Розробники звертають увагу на високий рівень комфорту та низького шумоутворення. У внутрішню частину протектора доданий шар спеціального полімеру, що поглинає вібрації та знижує шум.

Купити шини знаменитого фінського виробника можна в типорозмірах від R16 до R21.

Blizzak DM-V3

Серед представників зимових шин скандинавського типу з нешипним протектором безумовним лідером є Bridgestone Blizzak DM-V3. Ця покришка має на озброєнні інновації точно розроблені під позашляховики, мінівени, кросовери. Інженери японського шинного гіганта стверджують, що їм вдалося поєднати технології, що покращують гальмування на льоду і технології, що підвищують срок використання. Таким чином, гальмівний шлях скоротився на 9%, а термін служби зріс на 25% в порівнянні з перередницею Blizzak DM-V2. В якості фірмових відмінностей можна відзначити застосування технології Active Foam Rubber 2, яка раніше застосовувалася в легковій покришці Bridgestone Blizzak Ice. Така технологія дозволяє боротися з головною причиною прослизання шини – водяною плівкою. Гідрофільні властивості підвищуються за рахунок вмісту повітряних мікробульбашок у складі резиносуміші. Ці мікробульбашки поглинають вологу в зоні примикання протектора до поверхні, за рахунок чого відбувається осушення зони контакту та підвищується зчеплення, а застосування силікагелю покращує силу тертя.
До особливостей протектора можна віднести безліч різноспрямованих граней трикутних блоків та наявність тривимірних ламелів, що сприяють підвищенню продуктивності покришки в будь-якому напрямку руху, будь-то пряма дорога або здійснення маневрів.

Власники SUV різних класів можуть підібрати шини Bridgestone Blizzak DM-V3 у типорозмірах від 205/70R15 до 285/45R22.

Contiwintercontact 870 p

Німецький шинний гігант Continental до зимового сезону 2021/2022 додав до асортименту новинку Continental WinterContact TS 870 P – фрикційну шину спрямованого типу для європейських зим.

Модель безумовно вже встигла задовільнити потреби водіїв, які воліють рухатися взимку на шинах найкращої якості. Протектор отримав новий дизайн і виявляє високу точність керування на снігу і, як запевняє виробник, навіть на льоду, а також має стійкість на мокрій дорозі та паливну економічність.
Високотехнологічні принципи виробництва та застосування інноваційних матеріалів дозволили покращити керування на сухому асфальті на 6%, а дистанцію гальмівного шляху на льоду скоротити на 5%. Поряд із поліпшенням даних показників чіпкість на мокрій дорозі була підвищена на 4%, а опір акваплануванню збільшився на 8%.

Зміни в Continental WinterContact TS 870 P торкнулися і екологічності – їзда на цих шинах стала на 2% економічнішою, а термін служби збільшений на 16%.

Істотне зростання характеристик пояснюється переходом від асиметричного протектора, який був у попередниці Continental WinterContact TS870P до спрямованого із великою системою глибоких поздовжніх каналів та безліччю поперечних канавок. Така особливість підвищує продуктивність особливо в низькопрофільних розмірах з ширшим протектором. Впевненості на вкатаному снігу, мерзлій дорозі асфальті надають ламелі тривимірної конструкції, що застосовуються в багатьох моделях зимових шин. Ці прорізи створюють велику кількість гострих кромок, що надійно чіпляються за слизьку поверхню, а їхня тривимірна конфігурація зберігає жорсткість блоків на чистому асфальті, підвищуючи протектори і зменшуючи знос.

Розмірний ряд від R16 до R21 дозволяє встановлювати Continental WinterContact TS 870 P на невеликі авто легкового класу і габаритні джипи.

Goodyear Ultragrip ice 2

Нордичний характер і довгий термін служби є головними достоїнствами моделі Goodyear UltraGrip Ice 2. Спрямованість протекторних блоків виконаних у дизайні, характерному для зимових шин скандинавського типу, дозволяють впевнено тримати автомобіль в умовах будь-якої погоди взимку. Площа контакту збільшена за рахунок розширеного протектора з більш прямокутними блоками плечової зони для кращого примикання на зимовій дорозі, а 3d ламелі більш чіпко вгризаються в лід та щільний сніг, забезпечуючи безпеку руху. Дренажна система покришки включає цілу мережу каналів, що поглинають сніг з метою кращого його відведення снігу із зони дотику.

Фірмовими особливостями покришки UltraGrip Ice 2 вважається технологія ActiveGrip, яка протидіє ковзанню на льоду за рахунок застосування морозостійкого компаунду в робочому протекторному шарі та спеціальних ламелей.

Ці ламелі позначаються як гібридні, оскільки складаються з двох типів – сітчастих ламелей у верхньому шарі протектора та зигзагоподібних ламелей у первинному шарі. Такий конструктивний підхід дозволив зберегти поздовжню жорсткість покришки та підвищене зчеплення протягом усього терміну служби в умовах вкатаного снігу та льоду.

Фахівці з Test World присвоїли вищі бали покришці в керованості на снігу, сухому і мокрому асфальті.

Вибір розмірів досить великий і починається із 155/65R14 до 245/40R18.

 Ultragrip Ice suv gen 1

Поряд із моделями для SUV від Bridgestone, Continental або Yokohama американські шиномайстри Goodyear пропонують свого сильного конкурента у вигляді Goodyear UltraGrip Ice SUV.

Суворі нерозчищені дороги, мерзлий ґрунт, сльота впевнено долаються за рахунок протектора спрямованої форми та фірмової технології ActiveGrip, суть якої була описана в моделі UltraGrip Ice 2.

Для інноваційного протектора характерна потужна тяга, передбачувана керованість на слизьких покриттях та швидке гальмування на мокрому асфальті. Останнє особливо важливе для безпечної їзди у місті, оскільки дороги часто розчищені та покриті спеціальними хімічними розчинами для запобігання обмерзанню.

Покришка має боковину посиленого типу, тому розподіл тиску відбувається більш рівномірно, а деформації мінімальні. Тому тиск блоків у контактній зоні як у плечі, так і в центральній частині однаковий за рахунок чого зростає загальна продуктивність.

Стійка до низьких температур гумова суміш зберігає продуктивність на високому рівні навіть коли за бортом автомобіля сильний мороз.

Форма протектора має особливий V-подібний дизайн та широкі сніго- та водовідвідні канали збільшеної глибини. Подібне поєднання протекторних елементів підвищує захоплення снігу, прискорюючи тягово-розгінні показники та ефективність гальмування на снігу.

Goodyear UltraGrip ICE SUV G1 виготовляються в посадкових діаметрах R16, R17, R18 і підходять до повнопровідних авто типу SUV.

Повернення до списку