ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
Графік роботи: Пн.-Сб. з 9-00 до 18-00
Нд. - вихідний

5 правил догляду за шинами перед поїздкою

10.06.2022

Настали літні дні, а це означає, що настав час у дорогу. Хтось їде ближче до моря, хтось до річки чи в ліс, але всіх об'єднує одне — шини.

Найперше, що необхідно зробити перед тривалою поїздкою – це перевірити шини. Коли тиск у нормі, протектор що потрібно, баланс дотримується, то і тривала дорога веселіша та безпечніша.

Головні поради перед початком подорожі:

  • Тиск


Важливо завжди перевіряти тиск у шинах перед початком поїздки або коли необхідно перевести вантаж. Рух на шинах з невідповідним тиском небезпечний і може призвести до їх пошкодження, що спричиняє втрату керованості та більшу витрату палива. Тиск у шинах, який необхідно контролювати вказано в інструкції до транспортного засобу, там же вказаний тиск до запасної шини. Головне, тиск необхідно перевіряти поки шини "холодні", це означає, що ваш автомобіль не їздив 3 години або менше пари кілометрів на помірній швидкості.

  • Протектор


Шини повинні мати протектор більше ніж 1,6 мм, щоб перевірити глибину протектора, використовуйте спеціальний прилад або перевірте за допомогою дрібної монети, помістивши її в канавку протектора. Також необхідно перевіряти протектор на нерівномірність зносу шляхом огляду поверхні шини на наявність плоских стертих плям. Якщо були такі, то це свідчить про наявність проблеми з колесом, для усунення яких необхідно відвідати шиномонтаж.

  • Пошкодження


Перед початком поїздки зверніть увагу на наявність пошкоджень на шині. Необхідно оглянути протектор та боковину на наявність тріщин, проколів, здуття. Якщо виявлено невеликі пошкодження, їх слід усунути перед початком шляху для більшої безпеки.

  • Перестановка


Перед початком довгої подорожі рекомендується переставляти шини місцями. Відповідно до рекомендацій в інструкції до транспортного засобу. Регулярна перестановка шин, кожні 8 000 км, сприяє рівномірному зносу протектора та збільшенню експлуатації шини.

  • Тільки потрібний багаж

У кожного автомобіля є допустимий рівень навантаження, він зазначений у посібнику з експлуатації. Максимально допустима вага, яку може витримати шина, вказана на її боковині. Вантаж вагою вище за допустимі значення збільшує навантаження на шину і через це значно падає керованість автомобілем і плавність ходу, також підвищується витрата палива. Правильне дотримання цих рекомендацій допоможе уникнути пошкоджень та швидкого зношування шини.Повернення до списку