ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
Графік роботи: Пн.-Сб. з 8-00 до 19-00
Нд. - вихідний

Нерівномірний знос протектора: причини появи та профілактика

14.06.2022

При огляді шин, ви помічали нерівномірно зношені протекторні блоки? Якщо так, це означає, що ваші шини піддаються нестійкому зносу.

Як виглядає нерівномірний знос


Зовнішній вигляд протектора виглядає так, ніби хтось вичерпав його частини через кожні 7-10 см. Через форму зношених місць виїмки шин іноді називають «зубчастими шинами».

Знання та профілактика нерівномірного зносу допоможе власникам авто не лише заощадити гроші та збереже комфорт при їзді.

Причини нерівномірного зносу


 • Зміщення шини

Під час руху шина може нещільно контактувати з дорогою або їхній вектор руху не прямий. У такому разі навантаження на шину відбувається не рівномірно, що призводить до пилкоподібної форми зносу країв протектора.

 • Знос підвіски та амортизаторів

Елементи підвіски, такі як амортизатори, стійки, втулки та інші, зношуються в міру пробігу. Їх знос може значно прискоритися, коли шина не плавно котиться по дорожньому полотну, а постійно підстрибує. Крім того, навантаження на шину теж відбувається не рівномірно, через що відбувається деформація шини.

 • Незбалансовані шини

Нерівномірний розподіл ваги по колу шини призводить до помітного дисбалансу. Серйозний дисбаланс впливає на точку дотику шини з дорогою, одна ділянка протектора може зіткнутися з дорогою з більшою силою, ніж інші. У цих місцях з'явиться більший знос чашоподібної форми.

Діагностика шин на рівномірний баланс допоможе збільшити термін експлуатації шини на 20%.

 • Ціна шин

Вартість шин впливає на якість. У більш дешевих варіантах використовують матеріали нижчої якості: сталевий брекер, який погано підтримує протектор, економна резиносуміш з меншим рівнем експлуатації.

Проблеми з втулками шин


Коли ви встановлюєте новий комплект шин, не потрібно ігнорувати їхню обкатку.

Конструкція шини виконана таким чином, що протектор завжди перебуватиме в контакті з дорожнім покриттям під час руху. Шини з порушеною геометрією протектора призводять до нещільної плями контакту, це значно знижує тягу в аварійній ситуації, збільшуючи ризик втрати контролю над автомобілем.

Ознаки проблем із шинами


Якщо ви помітили хоч одну ознаку зі своїми шинами, то негайно відвідайте сервіс для її усунення.

 • Вібрація та тряска

Биття в кермо під час руху свідчить про порушення балансу передніх коліс. Вібрації через сидіння — порушене балансування задніх. Якщо вібрації відчуваються як через сидіння, так і через кермо, то необхідно перевірити всі шини на наявність дисбалансу або їх можливу деформацію.

 • Шум

Чим більше протектор нерівномірно зношується, тим більший рівень шуму надходить від шин. Якщо ви помітили, що шини з часом стають більш галасливими – негайно їдьте в сервіс.

 • Занесення

Неправильно виставлена ​​співвісність призводить до занесення авто і непередбачуваної поведінки при скоєнні повороту. Нерівномірне зношування протектора, або деформація шини, може бути викликана порушенням вирівнювання шин при їх установці. Якщо ви помітили дивну поведінку автомобіля при їзді, то завітайте на сервіс на перевірку розвал — сходження.

 • Візуальний огляд

При первинному огляді можна побачити випирання однієї з частин шин. Деформована сторона матиме більше зношування протектора.

Запобігання нерівномірному зносу протектора

Безпека — перше і найголовніше. Профілактика деформації та стирання шин значно підвищить вашу безпеку водіння, але й убезпечить інших від несподіваних подій.

 • Перестановка та балансування

Регулярна перестановка шин відповідно до рекомендацій, та їх балансування, допоможе збільшити термін експлуатації шини та їх продуктивність.

 • Вирівнювання

Регулярна перевірка на розвал — сходження та стан підвіски знизить можливу деформацію шини, забезпечуючи її правильне кочення з рівномірним контактом із дорогою.

 • Тиск

Щомісяця рекомендуємо перевіряти тиск у шинах. Це допоможе відстежити яка з шин швидше втрачає повітря і запобігатиме їзді на погано накачаних колесах. Це невелика звичка убезпечить ваше керування і застрахує шину від швидкого зносу і від можливих деформацій.

Щоб автомобіль працював із максимальною продуктивністю, його елементи теж повинні працювати правильно, особливо шини. Якщо ви помітили деформації та невеликі пошкодження, то краще звернутися до сервісу для їх усунення. Це убезпечить вас та інших водіїв.Повернення до списку