ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
Графік роботи: Пн.-Сб. з 9-00 до 18-00
Нд. - вихідний

Що означає маркування M+S?

20.10.2023

Чим шини відзначені маркуванням M+S (Mud and Snow), всесезонні (All-Season) та марковані 3PMSF відрізняються на снігу? Одне слово: зчеплення! І хоча ви, можливо, не знаєте, яка з них пропонує краще зчеплення в зимову погоду, достатньо одного попадання у кучугур снігу, щоб порушити вашу цікавість!

Початкове визначення M+S ґрунтувалося на геометрії малюнка протектора. Це позначення використовувалося, щоб відрізнити вузлуваті шини з діагональним кордом, призначені для використання на покритих брудом або снігом дорогах, від інших покришок із прямими ребрами, які використовувалися на перших легкових та вантажних автомобілях. Вони мали маркування «M» і «S» у різних конфігураціях: M&S, M+S, M/S, MS тощо, на розсуд виробника.


Коли перші покришки з радіальним кордом довели, що вони забезпечують краще зчеплення зі снігом, ніж із прямими ребрами та діагональні, виробники представили всесезонні шини (All-Season) з різноманітним малюнком протектора. Всесезонка, з негласною обіцянкою забезпечити гарне зчеплення за будь-яких погодних умов, набула популярності. Проте невдовзі водії усвідомили, що зчеплення зі снігом та льодом залежить не лише від геометрії протектора.

В результаті в 1999 році Асоціація виробників гуми США (RMA) та Асоціація гуми Канади (RAC) домовилися про стандарт для ідентифікації легкових та легковантажних шин, індекс зчеплення яких дорівнює або перевищує 110 порівняно з еталоном з показником 100, під час випробувань на зчеплення з накатаним снігом, як зазначено ASTM (Американським товариством випробувань). Цей новий стандарт допоміг водіям легше визначати ту гуму, яка забезпечує вищий рівень зчеплення зі снігом.

Вироби, що відповідають стандарту та пройшли тестування на снігу, засноване на методі випробувань, були відзначені символом гори/сніжинки на боковині, відомим як трипикова гірська сніжинка або скорочено 3PMSF (3 Peak Mountain Snow Flake).

Ви можете купити всесезонну та зимову гуму у нашому інтернет-магазині Проколесо.


Повернення до списку