ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
Графік роботи: Пн.-Сб. з 8-00 до 19-00
Нд. - вихідний

Nokian Tyres розпочала будівництво першого заводу у шинній промисловості з нульовим викидом CO2

23.05.2023

Nokian Tyres розпочала будівництво нового заводу з виробництва шин для легкових автомобілів у місті Орадеа, Румунія. Церемонія закладення фундаменту першої у шинній промисловості фабрики з нульовим викидом CO2 відбулася у місті Орадеа, Румунія за присутності румунських високопосадовців.

Старт виробництва заплановано на 2025 рік, реалізація здебільшого орієнтована на  ринок Центральної Європи.

«Центральна Європа є важливим ринком для нас, і ця інвестиція демонструє нашу відданість цьому ринку. Новий завод буде розташований стратегічно поблизу наших клієнтів.  Після ретельної оцінки понад 40 локацій і багатьох факторів, таких як наявність кваліфікованої робочої сили, логістичні переваги та стабільне бізнес-середовище, стало очевидно, що Орадеа є ідеальним місцем для нашої нової фабрики»  - сказав старший віце-президент із постачання,  Адріан Казмарчик. 

Орадеа розташована  на північному заході Румунії, що є важливим вузлом багатьох регіональних і європейських транспортних маршрутів.

Планова потужність заводу складає 6 мільйонів шин на рік з можливістю розширення в майбутньому.  Це будуть шини для легкових автомобілів і позашляховиків, які продаються переважно на ринку Центральної Європи. Також  буде створено розподільчий пункт для зберігання та видачі шин. Загальна площа будівництва становитиме близько 100 тис. кв. м.

Сума інвестицій склала приблизно 650 мільйонів євро, що робить її однією з найцінніших інвестицій у Румунії за останні роки. Nokian Tyres очікує фінальне рішення ЄС щодо заявки на фінансування у розмірі близько 100 мільйонів євро, схваленої урядом Румунії на початку цього року.

«Ця інвестиція є значним стратегічним кроком, що забезпечує наше зростання та розвиток у майбутньому. Завод світового рівня в Європі є ключовим кроком для отримання додаткових виробничих потужностей та забезпечення збалансованої виробничої платформи, оскільки ми будуємо нову компанію Nokian Tyres.

Ми дуже пишаємося тим, що побудуємо першу в шинній промисловості фабрику з нульовими викидами CO2. Енергія, що необхідна для виробництв, надходить з відновлюваних джерел, пара повністю буде вироблятися без будь-яких горючих мінералів. Завод у Румунії дозволить нам використовувати «зелену»  енергію, вироблену поблизу. Наша амбітна мета — створити стабільну та конкурентоспроможну компанію з виробництва шин» »— каже Юкка Мойсіо, президент та генеральний директор Nokian Tyres.

На румунському заводі буде створено близько 500 робочих місць. Nokian Tyres найматиме людей як на виробничі, так і на керівні посади. 

«Ми співпрацюватимемо з місцевими навчальними закладами в Орадеа, щоб забезпечити потрібний тип навчання нашим майбутнім працівникам. Спочатку ми будемо використовувати власні знання, здобуті під час будівництва нашої фабрики в США, і залучимо близько 20-25 людей з Фінляндії до Орадеа, щоб допомогти налагодити роботу заводу», — каже Адріан Качмарчик, старший віце-президент відділу постачання.

Окрім нового будівництва  Nokian Tyres продовжує нарощувати потужності на існуючих заводах у Фінляндії та США та розширює контрактне виробництво. До 2027 року Nokian Tyres планує вийти на загальну потужність виробництва шин у 15 мільйонів.


Повернення до списку